Yapılandırma Süresi Uzadı

Yapılandırma Süresi Uzadı

Başkan Erdoğan’ın kararıyla kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin başvuru, bildirim ve beyan süresi 27 Ağustos’a uzatıldı.

Giresun Esnaf ve Sanatkarlar  Odaları Birliği Başkanı Ali KARA, Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun başvuru süresi 31 Temmuz 2018 tarihinde bitmiştir. Ancak Hükümetimiz bu kanunun bazı maddelerinin başvuru süresini 27 Ağustos 2018 günü sonuna kadar uzatıldığını bildirdi.

Kara, Kanun Kapsamında Vergi borçları, Sosyal Sigortalar Kurumu borçları ve Belediye alacaklarının yapılandırılması söz konusu bulunmaktadır. Esnaf ve Sanatkarlarımızın Odalarımıza olan borçları için süre uzatımı yapılmamış olup, yapılandırma süresi 31 Temmuz 2018 tarihi ile sona ermiş bulunmaktadır.

Borcu bulunan Esnaf ve Sanatkarlarımızın süre uzatımını dikkate alarak bu hakkı kullanmaları kendi yararlarına olacağından bir kez daha hatırlatma gereği görüşmüştür, bu vesile ile Esnaf ve Sanatkarlarımıza hayırlı olmasını temenni ederiz.” dedi.

RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yer yayımlanan kararda,”11/5/2018 tarihli ve 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanunun 2, 3,4, 7 ve 8 inci maddeleri ile 10 uncu maddesinin altı, yedi ve sekizinci fıkralarından yararlanmak için öngörülmüş olan başvuru, bildirim ve beyan sürelerinin 27/08/2018 tarihine (bu tarih dâhil) kadar uzatılmasına, aynı Kanunun 9 uncu maddesinin 17. fıkrası gereğince karar verilmiştir.” denildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?