YARGITAY 18. HUKUK DAİRESİ NEYİ ONADI ?

YARGITAY 18. HUKUK DAİRESİ NEYİ ONADI ?

548 Üst Kurul Delegesinin noter huzurunda alınmış imzası ile MHP Genel Başkanlığı’na “olağan üstü tüzük kurultayının toplanması” talebi ile yapılan başvuruya, muhatapları tarafından gösterilen “yargı yolu” Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesinin Siyasi Partiler Yasası gereği “1/5 oranının üzerinde bir sayı ile,Yargıtay Cumhuriyet Baş Savcılığı ve ilgili İlçe Seçim Kurulu kayıtları ile MHP üyelikleri ve üst kurul delegelikleri doğrulanmış” bu imza sahiplerinin yerine getirilmesi reddedilmiş olan “olağan üstü tüzük kurultayının toplanması” yönünde ki talepleri “yerinde” görülerek; bunun gereğini yapmayarak, talep sahiplerini reddederek yargı yolunun açılmasına sebep olan MHP MYK na ait bu “olağan üstü tüzük kurultayının toplanması için” talebi karşılamayan bu MHP MYK dan verdiği karar ile bir sefere mahsus olmak üzere “olağan üstü tüzük kurultayı toplanması için toplantıya çağrı yetkisini” alarak, görevlendirdiği üç kişilik “ÇAĞRI HEYETİNE” DEVRETMİŞTİR !

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi 24. Mayıs 2016 günü açıkladığı “oy birliği ile ONAMA” kararı ile “MHP MYK dan “bir sefere mahsus” alınarak, “ÇAĞRI HEYETİ’ ne” Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından devredilmiş olan “MHP Olağan Üstü Tüzük Kurultayı” toplantısının çağrı talebinin; görevlendirdiği “Çağrı Heyeti tarafından yerine getirilmesi” kararını ONAMIŞTIR !

Bu ONAMA kararı gereği “MHP Olağan Üstü Tüzük Kurultayı toplanması talebini karşılamak üzere gerekli çağrı ve yasal işlemleri yerine getirmek üzere toplantı Divan Heyeti oluşturulup görevine başlayıncaya kadar” işlemleri yürütmek üzere Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından görevlendirilmiş “ÇAĞRI HEYETİ” görevini tamamlamak zorundadır.

Yetkisi Yargı Kararı ile alınarak “ÇAĞRI HEYETİNE” devredilmiş olan MHP Başkanlık Divanı üyeleri tarafından yapılan “seçimli olağan üstü kurultay kararı, tarih tespiti” yetki aşımı olup, yargı kararının uygulanmasını engelleyerek “geçersiz sayılacağı” kesin olan bir “kurultay” saptırma ve aldatmacası ile BALGAT ta haksız ve hukuksuz bir şekilde kendileri oturmaya devam ederlerken; arka plan da AKP tarafından tezgahlanmakta olan “erken genel seçim” ve “Başkanlık Sistemine gizli destek” olmak ve Türk Demokrasisin de taşları yerinden oynatacak MHP Değişim Hareketi ile gerek parti içi, gerek genel demokrasimiz adına atılacak TAM VE YÜZDE YÜZ DEMOKRASİ YE GEÇİŞE ENGEL OLMAYA ÇALIŞMAKTIR !Çünkü demokrasinin olduğu yerde tek adam hakimiyetinin yerini tabanın sesi alacaktır !

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?