YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR

YARIN ÇOK GEÇ OLABİLİR

Futbol mu içine ettik. Her hafta hakem hataları, kulüp başkanlarının konuşmaları eyvah cezamı geliyor diyerek yapılan eleştiriler ve nereye giden bir futbol.
Dur durak bilmeyen sorular ve aranılan yanıtlar. Bir de buna maddi olarak sıkıntı yaşayan kulüplerin sonu dersek her halde yazdıklarımızda bir yerlere mi çıkacak bu yazı diyeceksiniz. Yok sadece yerinde sayıyor.
Ne yazarsak yazalım. Ne konuşursak konuşalım çıkılan noktada hep sıkıntı var. Peki çözüm. Bence verilen sözlerin askıda kalması. Birileri diyor ki ‘gel şuraya’ otur. Birileri diyor ki ‘şu şu işi yapsın’ Peki neden maddi konular olunca uzak duruluyor. Giresunspor için yapılması gerekenler yapılmıyor.
Kulüplerin ivedilikle paraya ihtiyacı olduğunu bilmiyorlar mı? Herkes işine göre hareket ediyor. Şu kulübün bir tarafından tutayım diyen yok. Sonra da çıkıp ‘bunlar bu işi beceremiyor, başarı yok’ diyorlar.
Maddi olarak iyi olmayan kulüpler ne durumda hep beraber görüyoruz. Neden sahip çıkılmıyor. Kimse bana futbol adına ders vermesin. Olmuyorsa zaten gereğini yaparlar. Lakin ortada hiç de iç acıcı bir tablo yokken kimseyi de dar ağacına asmanın bir anlamı da yoktur.
Başkan ve yönetimin kongre kararına saygılıyız. Lakin bu kulübe yıllardır hizmet edenlere de herkes saygılı olmalıdır. Kongre kararı alındı. Başkan ve ekibi her şeyi gözden geçirmelidirler. Bu kulüp nereden nereye geldi. Tekrar eski günlere dönmek istiyorsanız siz bilirsiniz.
Ben hep yapılan tüm bu konuşma ve davranışların Giresun spora ağır yara açtığını söyledim. Maddi olarak da sıkıntı içinde olan kulübe kim söz vermiş kim sahip çıkarız demişse elini taşın altına koymalıdır.
Ne anlatırlarsa anlatsınlar. Bu kulüp için uğraş verenler yaptıkları yapamadıkları da göz önüne alınarak bir Allah razı olsunu hak etmişlerdir denmelidir. Milletvekili, bakanımız ve bürokratlar olmak üzere geçmişte yapılanlar unutulmamakla birlikte bu birlikteliği yeniden inşa ederek gerekenleri yapmalıyız.
Yarın çok geç deniyorsa kimse kusura bakmasın. Sonuç hayal edemeyeceğimizden daha da kötüye gider ki önlemler bile çare olmaz. Sıkıntı büyük. Yönetim ödemelerde çaresizse hadi bakalım Giresunluluğumuzu gösterip bu çaresizliğe çare arayalım.
Ne konuşursan konuş. Ne kadar isyan edersen et. İstediğini kadar eleştir ama şunu unutma ki bu şehir ve kulüp bizim gerisi teferruattan öteye gitmez.
Esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?