YATIRIMI KİM DURDURDU?

YATIRIMI KİM DURDURDU?

30 Sivil Toplum örgütü ve AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk’ün, limandaki yatırımcı ve depolara tam destek vermesinden sonra açıklama yapan Şenlikoğlu, “AK Parti’de, liman konusunda fikir ayrılığı yok. Bu iddiayı ortaya atanlara buradan bir fırsat ve rol çıkmaz” dedi.
AK Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Liman konusunda partide iki zıt görüş olduğu şeklindeki iddiaları yalanladı ve “Bununla birlikte birtakım çevrelerce, AK Parti içerisinde görüş ayrılığı varmış gibi gösterilerek farklı beklentiler içerisine girilmektedir. Onlara buradan bir fırsat ve rol çıkmaz” dedi.
Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, “Kamuoyunda bir süredir devam eden, Giresun Limanındaki depo inşaat çalışmaları gündemimizi meşgul etmektedir. Şehrimizin en iyi yerinde bulunan ve Giresun’umuz için ekonomik olarak çok değerli olan limanımız bir firma tarafından kiralanarak faaliyete geçirilmektedir.
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki yatırıma ve yatırımcıya AK Parti olarak bütün teşkilat ve milletvekillerimizle desteğiz. Bu konuda herhangi bir fikir ayrılığı olmadığı gibi yatırıma destek konusunda birbirimizden farklı görüşümüzde söz konusu değildir.
Fakat yatırıma destek hususunda çok hassas ve istekli olduğumuz kadar, şehrimizin güzelliğini korumak, çirkin ve kötü bir görüntü oluşturmamak için kuralsız ve kötü yapılaşmaya karşıyız. Bu hususta da partimizde birlik ve beraberlik mevcuttur. Aykırı bir görüşte bulunmamaktadır.
Bununla birlikte birtakım çevrelerce, AK Parti içerisinde görüş ayrılığı varmış gibi gösterilerek farklı beklentiler içerisine girilmektedir. Onlara buradan bir fırsat ve rol çıkmaz.
Kötü yapılaşmaya müdahalemizden sonra işletmeci firma tarafından limandaki çalışmalar kamuoyu ile paylaşılmaya başlanmıştır. Kamuoyumuzun hassasiyetleri bizim için de üst seviyededir.
Bu hususun firma tarafından tekrar gözden geçirilmesi ve Giresun kamuoyunun da kabullenebileceği, şehrin siluetini bozmadan bir yapılaşması yapması beklenmektedir. Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterilmesi beklenmektedir.
Esasen DLH tarafından yatırımcıya gönderilen tebliğde, yatırımcı engellenmemiş bilakis ileride oluşabilecek sıkıntılar şimdiden önlenmiştir. Biz yatırımcıya her zaman destek olup, yanında yer alırız. Yatırıma karşı değiliz, kötü yapılaşmaya karşıyız.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?