YAVUZKEMAL’İN ABDULLAH ÖNAL’I

YAVUZKEMAL’İN ABDULLAH ÖNAL’I

3 Dönemdir Giresun Yavuzkemal Belediye Başkanlığı yapan Abdullah ÖNAL, her dönemde rakiplerine fark atarak kazandı..
Yavuzkemal; Yavuzkemal’in Abdullah Öna’ı zamanında çağ atladı..
Çevre köylerden Güzyurdu, Yuva ile Pınarlar Köyü’ne bağlı Duvandüzü ve Kayalan Pınarlar’dan ayrılarak Yenimahalle adıyla Yavuzkemal’de yerini aldı..Yavuzkemal’in arazileri genişledi..
Tarihi Kulakkaya Yayla Kenti kabuk değiştirdi.. Kulakkaya’da yeni işyerleri çoğaldı..Konaklama tesislerine kavuştu.. Piknik alanları zenginleşti..Kulakkaya’da su sorunu kalmadı..Eski şaşalı günlerine kavuştu..
Yavuzkemal’in Abdullah Önal’ı dönemlerinde Merkez Camiyanı , Kulakkaya , Alçakbel, Melikli Obası ve Ağaçbaşı’nın Yaz-kış gelip gidenleri arttıkça arttı. Hafta arası en çok ziyaret edilen Yayla kenti oldu..
Yavuzkemal; Giresun-Erimez üzerinden, Batlama vadisi üzerinden, Aksu vadisi üzerinden, Bulancak-Karayaka üzerinden, Kızıltaş-Hapan üzerinden ve Bektaş üzerinden asfalt yollara kavuştu..
Yavuzkemal merkezde, Yuva’da, Güzyurdu’nda, Kulakkaya’da yeni camilere kavuştu..Yuva camisi elden geçirildi..
Yavuzkemal’de köyler, mahalle ve ana yollar asfalt yollara kavuştu.. Günü birlik çalışan minübüsler artarak, hareketlilik gözlendi..
Belediye araç parkuru genişledi..Dozerler, kepçeler, idari araçlar, itfaiye aracı, çöp arabası kazandırıldı..
Yaklaşık 5 ayı karlar altında kalan Yavuzkemal’de en sıkıntılı kış günlerinde bile mahalle ve köy yolları açık tutulması sağlandı..
Halen Yavuzkemal Belediye Başkanı olan Yavuzkemal’in Abdullah ÖNAL’ı, 3 dönemdir Ak Parti’den başkan iken 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde aday gösterilmedi. Abdullah Önal’ın Yavuzkemal’de yaptığı hizmetleri gören yöre halkı ayağa kalktı. Önal başkana vefa örneği göstererek, tekrar aday olmasını, Yavuzkemal’i yalnız bırakmamasını istedi.
YAVUZKEMAL’İN ABDULLAH ÖNAL’I Bağımsız Aday olmaya hazırlanırken, Yavuzkemal’de bağımsız aday sayısı arttı..Hele bunalrın içinde ömründe Yavuzkemal’i görmeyen bir adayın adının da Abdullah Önal oluşu, Yavuzkemal’de kafaları karıştırdı.. Yavuzkemal’in Abdullah ÖNAL’ı durumu fark edip bağımsız aday olmaktan vaz geçerek, Saadet Partisi’nden Yavuzkemal Belediye başkanı adayı oldu..
Yavuzkemal’in Abdullah Önal’ı; halen 31 mart 2019 akşamına kadar mevcut Ak Parti Yavuzkemal Belediye Başkanı olarak görevinin başında..
Şimdi yöre halkı ve Yavuzkemal’i bilenler, görenler merak ediyor.. Yavuzkemal’de 31 Mart Akşamı belediye koltuğuna kim oturacak?.
Seçim sonuçları ne olursa olsun, kazanan Yavuzkemal olacak!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?