“YAYLALARIMIZA DOKUNMAYIN, HUZURUMUZU BOZMAYIN…”

“YAYLALARIMIZA DOKUNMAYIN, HUZURUMUZU BOZMAYIN…”

CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ BÜLENT BEKTAŞOĞLU’NDAN BAŞBAKAN’A ÇAĞRI:

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM genel kurulunda söz alarak yaptığı konuşmada, Yavuzkemal yaylası sınırlarında içinde altın arama çalışmalarının ve ocak açma faaliyetlerinin durdurulmasını istedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çağrıda bulunan Bektaşoğlu, Artvin’de yaşananlardan yola çıkarak yaptığı değerlendirmede, “yaylalarımıza dokunmayın, huzurumuzu bozmayın” dedi.

“YAYLALARIMIZIN ALTINI OYUP ALTIN ALIP GİDECEKLER, BİZE CÜRUF VE ÖLÜM KALACAK”

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, şunları söyledi:

“Artvin halkını, Cerattepe’de açılacak olan maden ocağına karşı doğal hayatı korumak adına ortaya koydukları kararlı mücadele nedeniyle bütün kalbimle selamlıyorum.

Yargı kararlarını, bilimsel raporları hiçe sayıp,  iş makinelerini ocak açılacak bölgeye götürmek için 6 ilden güvenlik güçlerini yöreye sevk ederek halka gazbombası, plastik mermi ve tazyikli suyla adeta düşmanla savaşırmış gibi bir haftadan bu yana şiddet politikası uygulayan anlayışları ise kınıyorum.

Halkın istemediği bir şeyi yapma ısrarından vaz geçilmesini istiyorum.

Temsil ettiğimi ilim Giresun Artvin halkının yanındadır… Çünkü aynı dert Giresun’un da başındadır.

Tıpkı Artvin’de olduğu gibi, ormanlık alanda, milli park ve turizm merkezi statüsündeki Giresun’un cennet yaylalarında da sondaj çalışmaları başlatıldı.

Biliyoruz ki ;sondajdan bir süre sonra altın-bakır madeni için ocak açılacak ve ardından da siyanürle ayrıştırma ve en sonunda da ölümler gelecek.

“YEŞİL YOLUN GÜZERGAHINDA TALAN, RANT, DOĞA YAĞMASI BAŞLIYOR”

Birileri düğmeye bastı.

Güya turizm için açıldığı söylenen Yeşil Yolun geçtiği güzergahta talan, rant, doğa yağmalaması başlatılıyor.

Gözü dönmüş müteahhitler, ‘Karadeniz Sahil Yolu yapıyoruz’ diye denizimizi karaya, karayı paraya, HES diye derelerimizin suyunu çalıp elektriğe çevirdiler.

Şimdi de altından daha değerli yaylalarımıza ocak kurup altını oyacaklar, altınını alıp çöle çevirecekler.  Bize cüruf kalacak.

Sayın Başbakanı ve cennetimizi cehenneme çevirecek bu kararlara imza atanları uyarıyorum: Birilerinin üç kuruşluk menfaati var diye Karadeniz’in yaylalarına dokunmayın, dokundurtmayın.

Türkiye’nin çimentosu olan devletine, bayrağına, vatanına, milletine bağlı insanların huzurunu bozmayın”.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?