‘YENİ PARTİ’ VEYA ESKİ PARTİ BEN ANLAMAM…

‘YENİ PARTİ’ VEYA ESKİ PARTİ BEN ANLAMAM…

Ben bir gazeteciyim bana göre yeni yeni partiler çıkmış neyime! Olursa bir parti ‘Hayırlı olsun’ der işime bakarım. Ben ne yapayım diyorum ama aslında sizlerde öyle diyorsunuz diye düşünüyorum.

Ama bu ülkede ben de yaşadığım için tabiki hayırlısı hangisi ise onun gelmesinden yanayım. Gerçi bunu yazarken bile samimi değilim,mazur görün belki de sütten ağzım yandığı için…Belki de bazı yine böyle heyecanla bazı partilerin parladığına yetiştiğim için.Ne bileyim hemen yadırgamayın canım  sonuçta bende bazı yeni partiler dönemine kavuştum.

Sadece Yeni Parti’de sevincimiz olmadı.Örneğin ben Tansu hanımın partisinin doğduğunu görmedim ama Anavatan Partisi başa gelsin deyip heyecanlandığımız zamanlara yetiştim.Ardından Ak Parti için de aynı şeyi diyebilirim.Tabi bunu genel manada diyorum partizanlığım asla söz konusu dahi olamaz.Toplum adına genel manada yorumlardır benim ki.Şimdi de aynı heyecanla YENİ PARTİ heyecanlarına kapıldık,Allah hayretsin!…

Hani demek istediğim şu ki; onlara sevindik sevinmesine de çok geçmeden şikayetlerimiz de yükseldi.Sevincimizi geride bıraktılar çoğu zaman…Hep iyilik hep bolluk bereketlik bekleriz ya hani olmuyor anam olmuyor. Olmuyorsa çok heyecana gerek yok demek istedim.Bu kadar da serzenişim olsun hayat pahalı kusura bakmayın!…

Her neyse  16 Nisan Referandum sonuçlarını doğruya en yakın tahmin eden şirketlerden biri olan Optimar Araştırma’nın 26 ilde 1.547 kişiyle yaptığı bir anket dikkatimi çekti..

Siyaset kulislerinde en çok merak edileni Meral Akşener’in İyi Parti’si.. Yeni partinin kuruluşundan sonra ilk kez bir şirket anket sonucu açıkladı. Ankete göre; AK Parti yüzde 50,6 iken, İyi Parti’nin oy oranı yüzde 6,4 olarak paylaşıldı.

Optimar Araştırma son anket sonuçlarını açıkladı. İyi Parti kuruluşundan sonra sonra yapıldığı belirtilen anket sonuçları hayli çarpıcı. Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, anket sonuçlarını köşesinde paylaştı. Bugün seçim olsa diye başlayan anketten işte çıkan sonuç:

AK Parti yüzde 50.6, CHP yüzde 23.3, MHP yüzde 9.9, HDP yüzde 7.8, İP yüzde 6.4. Yüzde 57.8 oranında yeni partiye ihtiyaç olmadığını söylüyor. Akşener’in yeni bir parti kurduğunu toplumun yüzde 70.7’si biliyor. Daha ilginci yüzde 85.5’i partinin adını biliyor ama oy vermiyor.

Meral Akşener’in Yeni Partisi’ni neden desteklemeğinizden alınan cevap  manidar mı bilemem… Yüzde 11.8’i “FETÖ’cü olduğunu düşünüyorum” diyor. Anketten çıkan bir başka rakamsal cevaplar ilk sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan var; yüzde 35.9… İkinci sırada ise Kemal Kılıçdaroğlu; yüzde 15.2.

Anketi yapan şirketin sorumlusu da konuya ilişkin açıklama yapmış ama laf ebeliğine gerek yok. Bu kadarını bilelim diye söyledim. Hem bende köydeki Mehmet amcam yada kent merkezindeki Hasan bey gibi düşünüyorum. Nasıl mı şöyle bir mantığımız var:Bize parti çarşıda pazarda lazım!Alışverişte lazım.Ekonomi de lazım!O yüzden Allah hayırlısını versin çok fazla umutlanmayalım,çünkü çok değişimler çok yenilikler gördük!…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?