Yerel basın için önemli hamle..

Yerel basın için önemli hamle..

Tekin, Yürekli ve Günay, Yerel Basın İle Buluştu. İlimiz Basın Müdürü Ömer Tekin’in, Son Yönetmelik Ve Mevzuatlarla İlgili Yerel Basının bilgilenmesini sağlaması takdir aldı

 

Giresun il genelinde yayın yapan Resmi İlan Yayınlama ile ilgili yerel gazetelerin sorumluları ile bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Giresun Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü koordinasyonunda, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü ve Ordu Basın İlan Kurumu Şube Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına; Giresun Merkezinden 6, ilçelerimizden 15 tane ilan yayınlama hakkına sahip veya bekleme süresi içerisinde bulunan toplam 21 gazetenin yönetici ve sorumluları katıldı.

Toplantıda; Resmi ilanlarla ilgili mevzuatlarda yapılan değişiklikler ile özelikle gazetelerin vermekle yükümlü bulunduğu aylık beyanname bildirimleri başta olmak üzere; asgari kadro, münderecat, ek kontenjan gibi hususlarda yaşanan sıkıntılarla ilgili bilgilendirme yapıldı.

1 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe giren “Resmî İlân Ve Reklâmlar İle Bunları Yayınlayacak Süreli Yayınlar Yönetmeliği” ile “Basın İlan Kurumu Yönetmeliği” ile bu yönetmelikte 11 Nisan ve 13 Nisan 2017 tarihlerinde yapılan değişiklikler üzerine Basın İlan Genel Müdürlüğüne bağlı İlan Hizmetleri Şube Müdürlüğünden Erkan Günay tarafından katılımcılara bilgilendirmelerde bulunuldu.

Yerel gazeteler adına toplantıya katılanlar tarafından soru-cevap şeklinde

Toplantıya; İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ömer Tekin, Ordu Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Murat Yürekli, BİK Genel Müdürlüğü İlan Hizmetleri Şube Müdürlüğü Uzmanı Erkan Günay, Giresun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bekir Bayram ve ilan yayınlama ile ilgili gazetelerin imtiyaz sahibi ve sorumluları katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?