YEREL SEÇİMLER YAKLAŞIRKEN

YEREL SEÇİMLER YAKLAŞIRKEN

Yerel Seçimler yaklaşıyor. Ömrümüz olduğu müddetçe de bu seçimler devam edecek. Sandıktan çıkacak sonuca kesin gözüyle bakılamaz. Sandığa güven olmaz, sandık da adam kayırmaca da olmaz. Seçmen kime ne için oy verdiğini de çok iyi bilir. Altı ay sonra nasipse seçmenin önüne yine sandık gelecek. Şehrin emin kişisini seçecek. bu günkü manasıyla seçilmiş belediye başkanı, şehrin imarından, turizminden, çöpünden, suyundan, çevresinden, ulaşımından, temsilinden ve o yerleşim yerinde yaşayanların refahından sorumlu kişiyi seçecek.
6 Ay öncesinden Aday adayların dillendirilmeye başlandığı şu günlerde tüm siyasi partilerin aday adayları görücüye çıkmaya, kendilerini tanıtmaya, gezip nabız yoklamaya başladı. Kendini ağırdan satıp hele bi bakalım hangi siyasi partiden kimler çıkacak, kimler aday olacak deyip pusuda bekleyenler var. Bir de bulunmaz Hint kumaşları var ki onlar da bi elden ayrı. Ben herhangi bir siyasi partiden gidip aday olmam, siyasi parti gelip beni zorlasın, araya aracılar girsin kendi şartlarımı oluşturayım, ille de bizden aday ol, biz ancak seninle kazanırız deyip yalvarsın, ben de bu ısrara dayanamayıp aday oldum diyerek havasını atıp, ortaya cıksam.
Seçmen eline çantasını alıp ben falan yerde bürokratım, şöyle becerikliyim, böyle çalışkanım GİRESUN için, sizlere hizmet için geldim diyenleri de pek sevmiyor. Çok sevdiğin, hizmet için geldiğin GiRESUN’un kaç mahallesi var hele bi say desen dördüncü de apışıp kalacak adaylara hiç itibar etmiyor. Hizmetine talip olduğu kentin, sosyal ve kültürel özelliklerini bilmeyenlerin Başkan adayı olmasını hiç kabullenmiyor. Belediye Başkan adayları ne düşünürse düşünsün seçmen hangi adayın ne niyetle aday olduğunu çok iyi biliyor.
2019 yılının Mart ayında GİRESUN ve tüm Türkiye de yerel seçimler var;
Peki, biz kimi seçeceğiz? Kime oyumuzu vereceğiz?
GİRESUN’un emin kişisi sayarak kimin omuzlarına ağır yükler yükleyeceğiz?
Bütün bunları göz önüne aldığımızda sandığın başına gidip oyumuzu atarken kriterimiz ne olacak, ne olmalı?
Kilosunu kaç liraya aldığımız meyveyi manavda tek tek seçerken acaba İlimizin, İlçemizin mahallemizin, köyümüzün geleceğini şekillendirecekleri seçerken neden bir meyveye gösterdiğimiz özeni göstermiyoruz? O da galiba bizim ayıbımız!
Tüm seçmenin genelde isteği ve arzusu şöyle, Belediye Başkanı dürüst ve ilkeli olmalı, ahlaklı olmalı, toplumun her ferdi ile barışık olmalı, iyi bir aile reisi olmalı, işinde başarılı olmalı vs vs. bunları hepimiz biliyoruz zaten…
Asıl söylemek istediğim başka, Belediye Başkan adayları halkın önüne çıkıp ne söyleyecekler, ne vaad edecekler, mesela ada HASTANESi üniversite sahilden tranvay taşıma sistemi ile sahil trafik sorununu çözeceğim deyip uçuk vaatlerde bulunup bol keseden atanlar başkanlığı kazanınca ha öyle vadimiz mi vardı? deyip pişkin pişkin gülecek mi? Yoksa olmadı deyip çamura mı yatacak.
Ben seçildim bundan sonrası kolay, şartlar neyi gerektirirse, bütçem neleri yapmama müsaitse mantığının da önünü kesecek önlemleri seçmenlerin alması lazım.
Belediye Başkan adaylarının Belediye Başkanı seçildikleri takdirde yapacakları çalışmaları en ince detayına kadar seçmenlerine anlatarak oylarını almak için ikna etmelerini bekliyoruz!
GiRESUN’un daha yaşanabilir, her yönü ile gelişen, büyüyen bir kent olması hepimizin ortak arzusu.
Yerel Seçimin ikinci önemli kriteri ekiptir. Seçeceğimiz başkanın ekibi kimlerden oluşacak?
Başarı ekip işidir bunu bilmeyenimiz yok! İstediğin kadar plan yap, en güzel projeleri getir gerçekleştirmek, iyi bir ekiple olur.
Başkan adayları meydanlara çıkarken seçmenin aklında zerre kadar şüphe bırakmayacak kişileri yanlarına almalı, şunlar başkan yardımcılarım, şunlar meclis üyelerim diyebilmeli.
GiRESUN’u yönetecek belediye başkan adaylarından seçmenin beklentilerinin bir kısmı bunlar, umarım adayların hepsi böyle bir yol izleyerek ortaya kalitesi yüksek bir tercih çıkmasına vesile olurlar. Durmak yerini korumak demek değildir. Siz dururken etrafınızdakiler kendini geliştiriyor ilerliyorsa siz yerinizde durmuyor, geride kalıyorsunuz… kaybediyorsunuz..!!
Bu dünya, senden olmayanlarla hoştur. Onların sana verdiği ilimlerle, kıymetlerle, gönüllerle hoştur. Sadece senin gibiler değil, senden olmayan da çok yaşasın ki, sen de yaşa. Hele bir de onun gözüyle gör şu fani dünyayı. Herkes beyaz olsa, o zaman beyazı fark edemezsin ki. Değil mi? Ve yahut da siyah. Beyaz en güzel siyahta belli eder kendini.
Seçmen olarak bizler de bir öğünlük meyve seçerken gösterdiğimiz özeni, bizi beş yıl daha yönetecek Belediye Başkanını seçerken de gösteririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?