“YETER Kİ SALGINI YENELİM”

“YETER Kİ SALGINI YENELİM”

Korona virüs salgını nedeniyle liglere verilen aranın ardından, diğer kulüpler gibi ev çalışmalarına devam eden Giresunspor’da, daha önceden 30 Mart’ta başlayacağı açıklanan saha çalışmalarının, 3 Nisan Cuma gününe ertelendiği duyuruldu.
İstanbul’da yapılacak geceyi de salgın nedeniyle ertelediklerini bildiren Giresunspor Kulübü Başkanı Ali Sacit Eren, tüm dünyayı etkisi altına alan virüs dolayısıyla sporcuların şehirde ev çalışmalarına devam ettiğini belirterek, “Yeter ki bu salgını yenelim. Her şey ondan sonra yoluna girer. Her şeyin başı sağlık olduğuna göre, biz önce bunu düşünmeliyiz. Kulislerde dolaşan bilgilere göre, ligler Nisan ayı sonunda başlayabilir. Diğer kulüpler gibi biz de kendimizi ona göre ayarlayacağız. Bu nedenle daha önceden 30 Mart’ta başlayacağını duyurduğumuz saha çalışmalarının 3 Nisan’da başlamasına karar verdik” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Öte yandan, Türkiye’de korona virüs tehdidi nedeniyle ara verilen liglerin başlama tarihi henüz netleşmemesine rağmen, kulislerde 30 Nisan’da futbola geri dönüleceği konuşuluyor. Futbol Federasyonu tarafından bugünlerde liglerle ilgili resmi açıklamanın yapılması yönünde karar çıkacağı öne sürülürken; federasyonun Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda konuyu yeniden ele alacağı ifade ediliyor. Federasyon yetkililerinin, yarım kalan liglerin oynanıp tamamlanması görüşünü savundukları öne sürülüyor. Bilindiği gibi, liglerin bitimine 6 hafta kalmış olup, bir maçı eksik olan Giresunspor’un geride 7 maçı bulunuyor. Play-off umudu halen devam eden temsilcimiz, geriye kalan 7 maçından 5’ini sahasında oynayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?