YETKİLİLER NİYE TEDBİR ALMIYOR?

YETKİLİLER NİYE TEDBİR ALMIYOR?

Haber:Ethem Bakar

Giresun’un merkeze en yakın mahalle ve köyü olan Erikliman’ın Gazilertepesi Alt Mevkii’de tam bir ilgisizlik  yaşanıyor. Merkez Erikliman Köyü Gazilertepesi’nde halkın bildiği şekliyle  ESE YAMASI’nda bir kaza olmaması için şimdilik sadece dua ediliyor.

Gurbetçi Giresun Gazetesi Sorumlu yazı İşleri Müdürü Ethem Bakar’ın da doğum yeri olan Erikliman Köyü Gazilertepesi Alt Mevkii bir süre önce ana yol üzerinde meydana gelen heyelandan sonra yol için anlaşma usulü müteahhitlik hizmeti satın alındı.

İlgili müteahhit firma yolun onarım çalışması için ana yol üzerinde şantiyesini oluşturup işe koyuldu. Buraya kadar her şey normal gibi görünüyor. Ancak işin aslı hiçte öyle değil. Yol yaklaşık 250 haneli köye hizmet veren ve günlük insanların mesai için gelip gittikleri işlek bir konuma sahip.

Hal böyle iken ilgili firmanın  halen insanlara hizmet veren servis yolu üzerinde hiçbir tedbir almadığı ve resmen bir kazaya davetiye çıkardığı iddia ediliyor.

“AMAÇ ÜZÜM YEMEK”

Köy ve mahalle halkı çoğu zaman servis yolunun karşına kadar üst ve alt mevkiden yürüyerek geliyor. Sonra hangi yakadaysa ilgili dolmuşa binerek yoluna devam ediyor.

Gecenin geç saatlerinde servis yolunu kullanmak zorunda olan Erikliman Köyü Gazilertepesi Alt ve Üst Mevkii sakinleri, başlarına gelebilecek kötü bir kaza nedeniyle korku içinde bu yolu kullanmaya devam ettiklerini belirterek”Derdimiz üzüm yemek..Kimsenin işi ile ilgimiz yok…Halkın güvenliği için tedbir istiyoruz..”diye yetkilileri göreve çağırdılar

Köy ve Mahalle sakinleri yetkilileri bir an önce ilgili servis yolunda tedbir alınması konusunda göreve davet ediyorlar.

IMG_4968

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?