“YIKILAN KÜLTÜR SİTESİ NİYE YAPILMIYOR?”

“YIKILAN KÜLTÜR SİTESİ NİYE YAPILMIYOR?”

YILMAZ, ŞENLİKOĞLU VE ÜNLÜ’YE SESLENDİ

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grupbaşkanvekili Mehmet Yılmaz,Kültür Sitesi’ni yıkanların yerine hala yenisini yapmadığını öne sürdü

Yılmaz”Değerli arkadaşlar, geçmişiyle övündüğümüz  sosyal ve kültürel  yaşamımız, maalesef bugün gösteri sanatları etkinlikleri açısından açlık çekmektedir. Bu  kültür-sanat yoksulluğunun  en büyük nedeni  de ,bildiğimiz  gibi  Giresun  Merkez  İlçede  yani  Sokakbaşında  uzun yıllar hizmet veren Kültür Sitesinin ,İl Özel İdaremize ait iken, yıkılmasıdır.  İlimizde özellile 1990’lı yılardan itibaren ,başta tiyatro olmak üzere Kültür-Sanatın  canlanmasında ,eski adı Şehir Sineması olan, daha sonra İl Özel İdaresi  tarafından ete ,kemiğe büründürülen  bu  Kültür Sitesinin çok büyük katkısı olmuştur. Bu canlılık  ta ki 2012 yılında bu salon  yıkılana kadar sürmüştür. Bu  yok ediş ile; Yenisini yapmadan eskisini yıkmanın faturası en ağır şekilde Giresun halkına çıkarılmıştır. Bölgede en canlı sosyal ve kültürel yaşama sahip ilimiz, artık Konser, tiyatro ve diğer etkinlikler açısından Salonsuz kalmıştır ve kalmaya da devam etmektedir.  9  yıldır yapılmayan bir Kültür Salonu bu şehrin özellikle   iktidar siyasetçilerinin çok büyük bir ayıbıdır.

Değerli arkadaşlar  ,7 yıllık İl Genel Meclisi üyeliğim süresince sık  gündeme taşıdığımız  ve takip ettiğimiz  Giresun’un bu  öncelikli sorununu  bu ay  yeniden gündeme getirmemizin  nedeni  ,geçen hafta yerel  bir gazetemizde yayınlanan ”Valimize ve  Belediye Başkanımıza  açık mektup…”başlıklı köşe yazısıdır. Kendisini tanımıyorum ama  tanımaktan çok büyük memnuniyet duyacağım  Giresun Üniversitesi  Öğretim Görevlisi  sn. İsmail Bayram hocamızın bu yazısında, Kültür Sanat Merkezimizin  eski  stadyumun yerine düşünülen “Millet Bahçesi” projesi içine yerleştirilmesi  önerisinden, Kültür-Sanat  geçmişiyle gurur duyduğum bir şehrin , aynı zamanda  tiyatro sahnelerinin tozunu  da yutmuş bir insanı olarak, büyük bir heyecan  duydum. 9 yıldır gezen bu projenin  demirleyebileceği  en uygun yer bizce de bulunmuştur. Artık  Sn. Valimiz Enver  Ünlü ve Belediye Bşk. Sn. Aytekin  Şenlikoğlu’na  çok büyük bir görev düşmektedir. Kültür ve Turizm Bakanlığının bir Kültür Sanat Merkezi  projesi  ile birleştirilmiş  “Millet Bahçesi” projesi Giresun’a çok yakışacaktır. İktidarın komşu illerde yıllar önce tamamladığı projeler nedense  Giresun’a  geldiğinde yerinde sayıyor. Örneğin: Ordu’nun Kültür Sanat Merkezi   2010 yılında hizmete açılmıştır.  Takdiri  Giresun halkına bırakırken , “ Millet Bahçesi” içinde bir Kültür Sanat Merkezi  projesini  sonuna dek savunmaya devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?