YILMAZ: 2023’TE 120 MİLYONLUK ARSA SATIŞI OLACAK

YILMAZ: 2023’TE 120 MİLYONLUK ARSA SATIŞI OLACAK

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grupbaşkanvekili Mehmet Yılmaz,5 yıllık stratejik planı eleştirdi. Mecliste söz alarak partisinin görüşlerini anlatan Yılmaz “Her yıl olduğu gibi, bundan sonra da yapacağımız performans ve bütçe planı görüşmelerinde, 2020-2024 yılları arasını kapsayan 5 yıllık Stratejik Planımızı yeniden konuşmak zorunda kalacağımızı hep söyledik, söylüyoruz Ayrıca CHP Grubu olarak , 3 yıl önce daha hazırlık aşamasında, Sivil Toplumun tüm bileşenlerinin katılacağı bir STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYI toplanmasını önermiştik. Kabul edilmedi vebir oldu bitti ile hazırlandı bu Stratejik Plan.”dedi

Yılmaz, “Stratejik Planı neden bu kadar önemsiyoruz? Hepimiz çok iyi biliyoruz ki , bu plan ne kadar kötü olursa, buna bağlı yapılan yıllık Performans Proğramları ve yıllık bütçe planları o

denli plansız ve yetersiz olur. Çünkü görüştüğümüz  “Performans Programı” nın hedefleri ,bir yandan stratejik plandan etkilenirken diğer yandan da “Bütçe planından” etkilenmektedir.

2020 yılında 310 Milyon TL.  borç batağında olduğu ilan edilen İl Özel idaremizin,2023 yılında 415 Milyonluk bir bütçeyle nasıl bir performans göstereceğini hep birlikte göreceğiz. Bu bütçeden ne

yeterli hizmet çıkar ne de yeterli yatırım. Ancak borç taksiti ödetir. O da tasarruf ve bütçe disiplini sağlanabilirse.  Kısacası, bu performans proğramı ve  buna bağlı 2023 bütçe planıyla, Giresun kalıcı sorunlarına asla çözüm bulamayacaktır.

Ancak seçim döneminde , yani  gelecek yılın ilk çeyreğinde bu bütçe sadece GÖZ BOYAMAK için, yani tamamen MAKYAJ olarak kullanılacaktır ve yılın yarısı bile olmadan hızla tüketilecektir.

2014 yılından beri  bir mirasyedi gibi  iğneden ipliğe kadar İl Özel İdaresinin neyi varsa  satılıyor ve hala satılmakta. Ama yolun sonu göründü artık.  Bizce ,CHP Grubu olarak karşı çıktığımız ve her defasında ret oyu verdiğimiz bu MİRASYEDİ SATIŞLAR, İl Genel Meclisinin ve İl Özel İdaremizin  en büyük negatif performansıdır.

 

2023 bütçesinin de en büyük gelir beklentisinin 120 Milyonluk arsa satışı olacağını görüyoruz. Şu günlerde satılmaya çalışılan arsalar acaba 2023’e kalacak mı? Kalmayacaksa  bu arsalar nerde? Bizde merak ediyoruz doğrusu. Elde kalan son yerlerde satıldıktan sonra ne yapacaksınız?  Gelecekte İl Özel İdaresi nasıl ayakta kalacaktır? Yani bundan sonra,  daha neyi bulup ta satacaksınız?  Diye soruyorum Giresun halkı adına.”ifadelerini kullandı.

Haber: Osman Yılmaz

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?