YILMAZ CAN’A TAM PUAN

 YILMAZ CAN’A TAM PUAN

YÖK,  DİŞ HEKİMLİĞİ UYGULAMA HASTANESİ’NİN AÇILIŞINI  ONAYLADI.

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Diş Hekimliği Fakültesi bünyesinde “Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin”  açılışı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı.

YÖK tarafından gönderilen onay yazısında, Giresun Üniversitesi’nin bu konudaki teklifinin 31 Mart 2021 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında incelendiği; “Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi” açılmasının uygun görüldüğü belirtildi.

Giresun Üniversitesi’nden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, söz konusu onayı takiben, Diş Hekimliği Fakültesi’ne bağlı  uygulama hastanesinin Giresunlu hayırseverlerin de katkılarıyla, Ekim ayı sonuna kadar açılması yönünde hazırlıkların hızla devam ettirildiği; cihaz alımlarının önemli bir kısmının gerçekleştirildiği, bu yıl bütçesinden de hastanede kullanılacak diğer cihazların teminine devam edileceği bildirildi.

Öte yandan, 2021-2022 eğitim öğretim yılında Diş Hekimliği Fakültesi’nin öğrenci alarak, öğretime başlamasının planlandığı, bu doğrultuda YÖK’e öğrenci alımı ile ilgili başvurunun yapıldığı, bu başvurunun da kısa süre içerisinde olumlu olarak sonuçlanmasının beklendiği ifade edildi.

Yapılan başvuruda, 2021-2022 öğretim yılı için (30) öğrenci alımının teklif edildiği öğrenildi. REKTÖR YILMAZ CAN,Ergun Özdemir’den sonra Giresun’a sağlık alanında en önemli hizmeti kazandıran kişi olarak dikkat çekti.Özdemir de müsteşarlığı döneminde Türkiye’de 2 tane olan Sağlık Meslek Liselerinden Giresun’a 7-8 tane kurmuştu.Bu arada Can’ın 12 yıl önce kurulan Tıp Fakültesi için de KTÜ’deki gibi ayrı bir özel hastanesini kurması bekleniyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar