YILMAZ, CANİKLİ’YE SUNDUKLARI RAPORU SORDU

YILMAZ, CANİKLİ’YE SUNDUKLARI RAPORU SORDU

Giresun İl Genel Meclisi’nin son birleşiminde CHP Grup Başkan vekili Mehmet YILMAZ gündem dışı söz alarak, Giresun’un özellikle kurtuluşu için stratejik olan, bir yanda Tirebolu-Torul İran Kapısı bağlantısı, diğer yandan Giresun –Dereli – Şebinkarahisar-Sivas yoluyla Mersin Limanına ulaşacak Akdeniz Kapısı bağlantısının şimdiye kadar gerçekleştirilememesinin bir büyük nedeni, en önemli bir engeli de , Karayolları Genel Müdürlüğünün bölge müdürlüğü şeklindeki teşkilat yapısının olduğunu söyledi.
Yılmaz şöyle konuştu: “Değerli arkadaşlar , İl Genel Meclisine seçildiğimiz ilk günden beri ulaşım konusunda bağlı olduğumuz 32952 Km2 alana Giresun dahil hizmet verdiğini zannneden Trabzon Karayolları 10.Bölgenin hegemonyasından nasıl ilimizi kurtarabileceğimiz konusunda çok önemli çabalar sarf ettik. Özellikle Giresun’un Harşit vadisi karayolu bağlantısını 40 yıla yakın bir süre engelledikleri ile övünen Trabzon Milletvekillerinin sözlerini asla unutmadık. İlk olarak 2014-2019 İl Genel Meclisi Dönemimizde İktidarı ve muhalefeti ile birlikte, Karayolları 10.Bölgeden Giresun’un ayrılması ya da CHP Grubu olarak bizim öneri-miz olan Bölge Müdürlüklerinin ta-mamen kaldırılarak, güçlendirilmiş İl Müdürlüklerinin kurulması yönünde çok önemli bir raporu hazırlayarak dönemin Bakanı sayın Nurettin Canikli’ye ilettirdik.
Ancak bu konuda bugüne kadar bir adım dahi atılamamıştır. Bu çok önemli konu geçen ay ,Ömer Cebeci arkadaşımız tarafından tekrar gündeme getirildi. CHP Grubu olarak Giresun’un gelişmesinin önünü kesen, ayaklarının prangası olarak gördüğümüz bu Karayolları Bölge Müdürlüğü meselesinin peşini asla bırakmadık. Şimdi de ulaşım konusunda Giresun’un kendi göbeğini kendisinin kesebilmesi adına çok önemli bulduğumuz Karayolları Teşkilat Yapısında değişiklik yapılarak İl Müdürlüklerinin ihdas edilmesi ile ilgili bir kanun teklifinin CHP Giresun Milletvekilimiz Sn.Necati Tığlı tarafından hazırlanarak TBMM’ne sunulması bizi daha da heyecanlandırmıştır. Giresun gibi Bölge Müdürlüklerinin bulunduğu illerin dışındaki illerin maduriyetini önleyecek olan bu kanun teklifine İl Genel Meclisi İktidar Grubu temsilcileri olarak sizlerin de desteğinizi bekliyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?