Yılmaz ev ziyaretlerini sürdürüyor

Yılmaz ev ziyaretlerini sürdürüyor

MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz destek turlarını aralıksız sürdürüyor.

Yenimahalle’de Fatma-Şamil Maya çiftinin evine misafir olan yılmaz talepleri dinledi, projelerini anlattı.

Mahalle sakinleri, yolların dar olması ve tek aracın dahi zorlukla yol alabilmesi nedeniyle yaşadığı mağduriyetleri dile getirmesi üzerine çözüm sözü veren Yılmaz, bazı şeyleri bu bana oy getirir diye yapmamak lazım, Giresun için düşünüyorsak böyle yapılmamalı” vurgusu yaptı.

Sorunun çözümü noktasında bölgeye münhasır hazırlanan projenin detaylarını aktaran Yılmaz; “Yaşadığınız sorun Giresun’un hemen hemen her sokağında, caddesinde, mahallesinde yaşanan kronikleşmiş bir problemdir. Maalesef zamanında şehir planlaması yapılırken, araç sayısının artabileceği hesap edilememiş. Tabi Şehirleşme alanımızda coğrafi nedenlerden dolayı kısıtlı olduğu için bu tip sorunlar kaçınılmaz oluyor. Yenimahalle adı ile ilintili olarak daha planlı programlı yapılaşmaya müsaitken maalesef zamanında belediyemiz ruhsat verirken, bölgeyi imara, yapılaşmaya açarken bazı şeyleri dikkate almamış. Biz tüm bunları göz önünde tutarak yeni yerleşime açılacak veya açılmış alanlarda yapılaşma izinlerini vereceğiz. Her yeni yapılacak binanın araç yükünü kaldırabilecek kapasitede otoparkı olmasını şart koşacağız. Yeni açtığımız sokağın ileride trafik yüküne cevap verebilecek düzeyde olması için planlayacağız. Acil durumlarda itfaiyenin giremediği, ambulansın giremediği sokaklar, caddeler veya mahalleler istemiyoruz. Bahane olarak da arazi şartlarının engebeli olmasına sığınmayacağımızın garantisini veriyorum” ifadelerini kullandı.

Su faturalarında sayaç okuma bedellerinin yüksek olmasından yakınan mahalle sakinleri konunun çözümü noktasında somut adımların atılmasını isterken; “Hem suya para veriyoruz hem çevre temizliğe hem de sayaç okuma bedeli altında ekstra bir maliyet söz konusu, sizce bu etik mi başkanım? Sorusu üzerine Yılmaz; “Bu konuda halkımızın lehine olacağını düşündüğüm son derece sevindirici bir projem var. İlerleyen süreçte kamuoyuna deklare edeceğim” yanıtını verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?