Yılmaz; “KÖYDES yatırımları yarım kaldı”

Yılmaz; “KÖYDES yatırımları yarım kaldı”

CHP İl Genel Meclisi ve Bulancak Köylere Hizmet Götürme Birliği üyesi Ömer Mustafa Yılmaz KÖYDES yatırımlarını eleştirdi.
Bulancak ilçesinde 16 köyün beton yol çalışmalarının durdurulduğunu ileri süren Bulancak Köylere Hizmet Götürme Birliği üyesi Yılmaz, taahhüdünü yerine getiren firmaların da hakkedişlerini alamadığını söyledi.
Yılmaz yaptığı açıklamada; “2018 yılı KÖYDES ödenekleri 52 milyon lira olarak açıklanmıştı. Bu açıklamaya göre tüm ilçeler planlamalarını yaptı. İhaleler yapıldı. Seçimden önce gelen 26 milyon lira ödeneğin devamında gelen başka bir ödenek yok.
Bulancak’ta ise beton yol ihalesini alan müteahhit yapılan imalatların parasını alamadığı için 16 köy yolunda beton dökümünü durdurmuştur ve taahhütlerini yerine getiren firmalar çalışanlarıyla birlikte zor duruma düşmüştür. Bulancak’ta sıcak asfalt olarak planlanan köylerde ise asfalt paraları Özel İdareye yatırılmış olmasına rağmen yapılamamıştır. İsrafın sonu sıkıntı kötü yönetimin sonucu israf, müsriflik, yanlış yatırım, aşırı borçlanma ve sonuç iflasın eşiğinde bir kurum. KÖYDES ödeneğinin devamı acilen gelmelidir. Köy yollarında yarım bırakılan çalışmalar tamamlanmalı ve Özel İdare’den alacaklarını alamayan firmaların çalışanları da mağduriyetten kurtarılmalıdır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?