YILMAZ: ÖZEL İDARE’NİN SENEYE NEYİNİ SATACAKSINIZ?

YILMAZ: ÖZEL İDARE’NİN SENEYE NEYİNİ SATACAKSINIZ?

CHP İGM Grupbaşkanvekili Mehmet Yılmaz” 2014 yılından beri  bir mirasyedi gibi  iğneden ipliğe kadar İl Özel İdaresinin neyi varsa  satılıyor ve hala satılmakta”dedi

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grupbaşkanvekili Mehmet Yılmaz ,Giresun Özel İdare’nin çok kötü idare edildiğini öne sürdü

Yılmaz” 2014 yılından beri  bir mirasyedi gibi  iğneden ipliğe kadar İl Özel İdaresinin neyi varsa  satılıyor ve hala satılmakta. Bizce ,CHP Grubu olarak karşı çıktığımız ve her defasında ret oyu verdiğimiz bu MİRASYEDİ SATIŞLAR ,İl Genel Meclisinin ve İl Özel İdaremizin  en büyük negatif performansıdır”dedi

Yılmaz şöyle konuştu, “Değerli arkadaşlar, her yıl olduğu gibi, bundan sonra da yapacağımız performans ve bütçe planı görüşmelerinde, 2020-2024 yılları arasını kapsayan 5 yıllık Stratejik Planımızı yeniden konuşmak zorunda kalacağımızı hep söyledik, söylüyoruz.

Bizim CHP Grubu olarak , 2 yıl önce daha hazırlık aşamasında, Sivil Toplumun tüm bileşenlerinin katılacağı bir STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYI toplanması önerimize rağmen ,bir oldu bitti ile hazırlanmıştı bu Stratejik Plan.

Yetersiz ,derinliği olmayan, hedefsiz ve plansız plan diye red oyu verdiğimiz bu planı, neden her yıl eleştirmek zorunda kalacağımızı hepimiz biliyoruz aslında. Her yıl Kasım ayında görüştüğümüz Performans Proğramı ve Bütçe Planları da, mutlaka Stratejik Plandan doğrudan etkilenmektedir. Çok kötü bir 5 yıllık Stratejik Plan, bundan önce olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da çok kötü Perfor mans ve Bütçe Planlarını doğuracaktır. Şimdi de 2022 performansı ve Bütçesi de böyle sonuçlana caktır.

Değerli arkadaşlar, geçen yıl 300 Milyondan fazla borç batağında olduğu ilan edilen İl Özel idaremizin 145 Milyonluk bir bütçeyle nasıl bir performans göstereceğini hep birlikte göreceğiz. Bu bütçeden ne hizmet çıkar ne de yeterli yatırım. Ancak borç taksiti ödetir. O da tasarruf ve bütçe disiplini sağlana bilirse. Kısaca Giresun’lunun diliyle karikatürize edecek olursak, bu performans planı ve buna bağlı bütçe ,GİRESUN’UN DİŞİNİN KOVUĞUNA YETMEZ.

Değerli arkadaşlar,   2014 yılından beri  bir mirasyedi gibi  iğneden ipliğe kadar İl Özel İdaresinin neyi varsa  satılıyor ve hala satılmakta. Bizce ,CHP Grubu olarak karşı çıktığımız ve her defasında ret oyu verdiğimiz bu MİRASYEDİ SATIŞLAR ,İl Genel Meclisinin ve İl Özel İdaremizin  en büyük negatif performansıdır. En son bu mecliste bu içinde bulunduğumuz Hizmet Binamızın %69’unu bizim ret oyumuza rağmen becayiş kararını aldınız. Ama sonra binamızın %75’i Çevre ve Şehircilik Bakanlığına geçti. Şimdi bu becayişten elde ettiğimiz gayrimenküller satılıyor. Peki gelecek yıllarda daha neyi bulup satacaksınız?”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar