Yılmaz; “Şehrimizin derdiyle dertlenmeye aday olduk”

Yılmaz; “Şehrimizin derdiyle dertlenmeye aday olduk”

MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikası TOÇ-BİR-SEN’e düzenlediği ziyarette Sendika Başkanı Murat Tok ve Sendika üyeleri ile bir araya geldi. Kısa tanışma faslının ardından yaptığı açıklamada Yılmaz; “Giresun’a hizmet için bu yola çıktık. Projelerimiz hazır, ilerleyen süreçte açıklayacağız. Giresun’u içerisine düştüğü sıkıntılardan kurtarıp önünü açacağız. Halkımız bizi bu göreve layık görürse, trafik sorunu başta olmak üzere birçok sorun ve eksikliğe neşter vuracak, çözümü için var gücümüz ile gece gündüz çalışacağız” ifadelerini kullandı.
Samimi sohbet havasında geçen ziyarete MHP Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Murat Altın ve partililer eşlik etti. Temaslarının ardından Türk Sağlık-Sen’e geçen Yılmaz; “Şehrimizin derdiyle dertlenmeye aday olduk. Halkımız teveccüh gösterir bizi başkanlığa layık görürse ilk işimiz otopark ve beraberinde gelen trafik sorunu olacak. Beni de yakinen tanıdığınızı biliyorum, doktor olmak beraberinde büyük sorumluluklar getiren bir görevdir.
Sağlık çalışanları ülkenin sıhhatli nesillere sahip olması için emek sarf ederken, en az iç ve dış güvenlik kadar önemli bir iş yükünü üstlenmektedir. Asker’de hasta olur bize ihtiyaç duyar, poliste. İnşallah biz hastanede sağlıklı bireyler, belediyede de mevcut sorunları geride bırakmış, yeni hedeflere yelken açmış modern bir Giresun için çalışacağız” şeklinde konuştu.
Ziyarette Türk Sağlık-Sen Giresun Şube Başkanı İbrahim Ekiz başta olmak üzere Sendika yönetici ve üyeleri hazır bulundu.
Buradaki temaslarını tamamlayan MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz Giresun Veteriner Hekimler Odası’nı ziyaret ederek destek istedi.
Oda Başkanı Derviş Kara, Oda yöneticileri ve üyelerin hazır bulunduğu ziyarette Yılmaz; “Ordu’ya imrenmek yerine Ordu’yu nasıl geçerizi düşünmeliyiz” vurgusu yaptı.
Sohbet esnasında Oda Başkanı Kara’nın; “Ordu daha dün bize gıpta ederdi, bir şeyler oldu Ordu bizi solladı sayın başkan. Bu ne kadar gurur kırıcı bir durum” sözü üzerine Yılmaz; “Baro’yu ziyaretimiz sırasında bahsi açılmıştı. Benzer serzenişi de sayın baro başkanı dile getirmişti. Keza Esnaf Odası’nı ziyaretimizde de sayın oda başkanı aynı serzenişte bulunmuştu. Evet oldukça gurur kırıcı, moral bozucu bir durum. 90’lı Yıllarda 2000’lerde Ordu Giresun’a imreniyordu. Ordu’da görev yapan doktor arkadaşlarım Giresun’da hangi mekâna gidebilirim veya şuradan randevu alır mısın? Derlerdi. Şimdi biz arıyoruz. Bakıyorsun Giresun büyükşehir olması gerekirken Ordu yaptığı hamlelerle almış başını gitmiş. Biz şu noktadan sonra Ordu’ya imrenmek yerine Ordu’yu nasıl geçerizi düşünmeliyiz. İnşallah bu hedefin temellerini biz atacağız” ifadelerini kullandı.
Son ziyaretini Türk Diyanet Vakıf-Sen’e gerçekleştiren Yılmaz, sendika Başkanı Hasan Ak ile bir süre sohbet ettikten sonra; “Projelerimiz hazır, hedefimiz ortada. Oy kaygısı ile değil halka hizmet hassasiyetiyle çalışmalarımızı yapacağız. Sizlerin de desteklerinizi arkamızda hissetmek bize onur verir” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?