Yılmaz’dan AKP’ye Tepki

Yılmaz’dan AKP’ye Tepki

“AKP’nin İkisu İçme Suyu Projesi de yalan oldu”

Giresun İl Genel Meclisi’nde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili olarak görev yapan Mehmet Yılmaz, Mart ayı toplantısında gündem dışı söz alarak konuştu. CHP Başkanvekili Yılmaz, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Pazar günü Giresun’da Orman ve Su İşleri Bakanı Sayın Veysel Eroğlu’nu ağırladık. Bir takım açılışlar yapmaya geldiği anlaşılan Bakan’ın, maalesef Giresun’un en önemli ve prestijli içme suyu projesi olan İkisu Gövdeli Barajı’ndan içme suyu projesinin çıkarıldığını öğrendik. Giresun Merkez, Keşap ve Bulancak ilçelerimizin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak iddiası ile yıllardır AKP propagandası olarak kullanılan İkisu İçme Suyu’nun tarihin çöplüğüne atılması bir Giresunlu olarak hepimizi üzmüştür. Bundan sonra da, gövdeli baraj yerine HES yapılmasının önünün de açıldığını üzülerek görmekteyiz. Bu olay, geçen ay AKP Grubu’nun ret ettiği ve CHP Grubu olarak verdiğimiz İkisu Gövdeli Barajı önergemizin ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır.

AKP’nin Cumhurbaşkanı önderliğinde son yıllardaki Anayasa, Yasa ve Yönetmelik tanımama modası,  İl Genel Meclisimiz ve İl Özel İdaremizce Giresun’a da getirilmiştir.

Önceki ay, 25 yıllığına ihale ile kiraya verilen İl Özel İdare hizmet binamızın, ihaleden sonra, 5302 Sayılı Kanun’un 10. Maddesi’ne aykırı olarak kiralama süresinin 30 yıla uzatılması ile Meclisimiz bu modaya uymuştur. Şimdilerde de Gemilerçekeği Mahallesi’ndeki dolgu alanı, İl Özel İdaremize tahsis edilmeden ihale yapılarak; Yasa ve Yönetmelik tanımama modası sürdürülmektedir. Bu hukuk tanımama, bu rant savurganlığı, biz yaptık oldu anlayışı ne Giresun’a, ne de Ülkemize hayır getirir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?