YILMAZ’DAN DOĞALGAZ ATAĞI

YILMAZ’DAN DOĞALGAZ ATAĞI

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, doğalgaz sorununun çözümü için ciddi gayretler gösterdiklerini açıkladı.
Dün bir basın toplantısı düzenleyen Yılmaz önemli mesajlar verdi.
Yılmaz, “Söz verdiğimiz gibi ilimiz merkezinde yapılan bütün yatırımları takip ediyoruz. Daha önce takip ettiğimiz gibi Giresun Merkezde şehir içi doğalgaz faaliyetlerinde titizlilikle takibimiz altında.
Öncelikle Teyyaredüzü mahallesine gaz arzının sağlanması ile ilgili çalışmalar son aşamasında olup Fındık araştırma enstitüsü ve Çıtlakkale mahallesi içerisinde devam etmektedir. Doğalgaz hattının Batlama karayolu geçişinin bitmek üzere ve karayolundan sonra Batlama deresi geçişinin de 2 hafta içerisinde tamamlanıp kasım ayı sonunda Teyyaredüzü mahallesine yıl sonunda Güre, Erikliman ve Gaziler mahallesine doğalgaz hattının yapımı tamamlanacaktır” dedi.
Yılmaz şöyle konuştu: “Giresun Merkez için toplamda 23 milyon TL’lik yatırım yapan Aksa Ordu-Giresun Doğalgaz Dağıtım AŞ.; 30 yıl boyunca Giresun şehrinin doğalgaz ihtiyacını karşılayacak 80.000 m3/h kapasiteye sahip şehir giriş istasyonu, 3 Adet 5.000 m3/h kapasiteye sahip bölge dağıtım istasyonu Kurulmuş, 18,5 km çelik, 145 km polietilen kelepçe şebeke, 43 km bağlantı hattı olmak üzere toplamda 206,5 km Doğalgaz dağıtım hattı imalatının tamamlanmıştır. 5400 adet binaya doğalgaz dağıtım servis kutusu montajı yapılmış, Giresun Merkezde toplam 51.165 adet doğalgaz kullanabilecek konutun 41.184 adeti doğalgaza kavuşmuştur. Penetrasyon oranı ise %85’dir. Ayrıca Teyyaredüzü, Güre, Eriklimanı ve Gaziler Mahallesinde toplam 7000 konutun gaz talebini karşılayacak şebekede tamamlanmıştır.
Şehir içi Doğalgaz hattı yapımı kadar önemli olan bir diğer konuda, Şehir Merkezinin arttan elektrik enerjisi ihtiyacını karşılamaktır. Bu konuyu Milletvekillerimizin desteği ve yardımlarıyla bizzat takip ediyoruz. İlimiz Merkezi Aksu mahallesinde yaklaşık 50 yıl önce yapılan Trafo Merkezini, Merkezde artan elektrik ihtiyacını karşılamakta güçlük çektiğini ve Merkezde zaman zaman elektrik kesintilerinin yaşandığını görmekteyiz. Bunun çözümü noktasında Teiaş Genel Müdürlüğü tarafından yakın zamanda yapımına başlanacak olan 2. trafo merkezi için Giresun 2. Organize sanayi bölgesine Teiaş adına 14.000 m2 arsa tahsisi yapılarak , 30 milyon tl’nin üzerinde bir yatırımın yıl sonuna kadar Teiaş eliyle başlatılacağının müjdesini memnuniyetle paylaşmak isterim.
Yine İl Merkezimizde İl Özel İdaremizce de yapılan hizmetleri ve yatırımları sık sık takip ediyoruz.
Bu bağlamda Giresun İl Özel İdaremiz hizmet verdiği; Sağlık, Tarım, Sanayi ve Ticaret, ilin çevre düzeni ve planı ,Bayındırlık ve İskan ,toprağın korunması, sosyal hizmetler ve Çocuk Yuvası Yapımı ve barındırılması, Kadın sığınma evleri , ilk ve ortaöğretim kurumlarına arsa tahsisi, binaların yapımı bakımı ve onarımı , İl sınırları içerisinde imar, yol, su, kanalizasyon, katı atık, çevre , acil yardım, kurtarma, Kültür Turizm ve köylerin desteklenmesi gibi birçok alanda faaliyet göstermektedir. İl Genelinde toplam 550 köye özel idare yoluyla birçok alanda hizmet götürülmektedir.
İl özel idaremizin sadece kar’la mücadele adı altında yıllık ortalama 15 bin km yolu açık tutmaya çalışmaktadır. Kapanan bazı yollarında tekrar tekrar açıldığını düşünürsek kar’la mücadele kapsamında yaklaşık 30 bin km yol açıyor demek kesinlikle mübala olmaz.
Giresun Merkezde Gençlik Merkezi ,15 Temmuz Spor Kompleksi ve Gemiler Çekeği botanik bahçesi projeleri olarak merkezde yaşayan vatandaşlarımızın hizmetine sunulan bu sosyal donatılara 20 milyon TL’den fazla para harcanmıştır. Vatandaşlarımızın bu alanlara gösterdiği memnuniyeti hep beraber görüyoruz.
Son 5 yılda yaklaşık 1200 km’yi aşkın sıcak asfalt, 10 milyon TL’yi aşkın içme suyu proje destekleri ve toplamda 124 milyon TL kadar ödenek yatırım faaliyetlerinde kullanılmıştır.
Özel idareye borcu var diye yaygara koparanlar, özel idarenin iş hacmi ve yaptığı iş ile alakalı kesinlikle bilgisi yoktur. Ciddi yatırımlar ve hizmetler üreten bu büyüklükte bir kurumun ve böyle büyüklükte bir şirketin borcu olması gayet normaldir.
Kendi bahçelerine gösterdikleri özeni şehrin kimliğini taşıyan sokaklara ve caddelere göstermeyenler istişareden yoksun iş yapanların eleştirisi ise manidardır. Bizleri eleştiren özellikle son 9,5 yılın Giresun Belediyesini yönetenler, havada kalan vaatleri, ortaya çıkardıkları eserleri ve enkaz yığıntısını unutmaktadır., Bir Büyükşehir Belediyesi ölçeğinde, hatta zaman zaman bazı Büyükşehir Belediyelerinden bile fazla yatırım ve hizmet vermekte olan İl Özel İdaremizi eleştirenler, önce Giresun halkına söz verdikleri ;Yeni Mahalle kapalı Pazar projesi, Kumyalı balık hali projesi, Sokakbaşı Kültür Merkezi Meydan projesi, Hacı Hüseyin Dolgu alanı projesi gibi söz verdiklerini hayata geçirmeye çalışsın. Çünkü verilen söz yaklaşık 10 yıldır hala havada bekliyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?