YILMAZ’DAN NET TAVIR

YILMAZ’DAN NET TAVIR

MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz ev ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor.  Çıtlakkale mahallesinde Hayati-Semra Yüce çiftinin evine misafir olan Yılmaz “Kentsel dönüşüm şart” mesajı verdi.
Çalınmadık kapı bırakmayacağız hedefi ile mahalle ve ev ziyaretlerini sürdüren MHP Giresun Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Yılmaz, Çıtlakkale Mahallesinde bir eve misafir olarak projelerini anlattı, talepleri dinledi.
Ziyaret esnasında sürpriz bir gelişme yaşanarak, böbrek hastası olan ve bir süredir organ nakli bekleyen ev sahibi Hayati Yüce’ye uygun böbrek bulunduğu haberi geldi. Organ nakli için apar topar Samsun’a hareket eden Hayati-Semra Yüce çiftinin mutluluk gözyaşları karşısında Yılmaz; “Herhalde bundan daha güzel bir an olamaz” şeklinde tepki verdi.
Mahallelinin sıcak ilgisi ile karşılaşan Yılmaz kentsel dönüşümün önemine değinerek; “Modernizasyon ve yenileme çalışmalarının başlangıcı olan kentsel dönüşüm sağlıklı ve sağlam yapılaşmaya ek olarak yeni alanların açılması, modernize edilmesi ve bazı kalıtsal görünen sorunların çözümüne vesile oluyor. Şehrin kronik sancısı haline gelen trafik sorununa yine en iyi ve sağlam çözüm kentsel dönüşümle olacak. Biz bu anlamda önemli projelere imza attık. İnşallah trafik sorun olmaktan çıkacak” dedi.
Çözülmeyecek sorun yoktur vurgusu yapan Yılmaz; “Sağlık sektöründe henüz Kronikleşen hastalıklara tedavi bulunamadı ama bu tedavinin imkânsız olduğu anlamına gelmesin. On yıllardır araştırıldığı üzere yine gerekirse on yıllarca araştırılacak ve çözümü bulunacak. Bu örneği vermemin bir sebebi var. Şehrimizde gördüğünüz sorunları kronik, çözümü olmayan veya çözümü zor gibi görmeyin. Bizim bir işimizde bu, zoru başarmak, imkânsız denileni başarmak. Çözülmeyecek şey yoktur. Doğru planlama, yerinde hamle ve fütürist bakış açısı ile sorunların üstesinden geleceğimize inancım tam” ifadelerini kullandı.
Bir mahalle sakininin, mevcut belediye başkanı bize verdiği sözün çoğunu gerçekleştiremedi, sizde böyle mi olacaksınız? Sorusu üzerine yılmaz; “Biz tutamayacağımız sözü kimseye vermedik, vermeyiz” mesajı vererek; “Sorun ve eksiklikler ortada, bunların çözümüne yönelik projelerimiz hazır. Yani sözümüzü, vaadimizi verdik. Ekstra kimseye şunu şöyle yağacağız diye söz vermem. Önceliklerimiz belli, aciliyeti ortada. Biz tutamayacağımız sözü kimseye vermedik, vermeyiz. İçiniz rahat olsun” yanıtını verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?