YOĞUN KAR GELİYOR

YOĞUN KAR GELİYOR

Başkan Aksu, kar yağışına karşı birim müdürlerini acil olarak topladı ve bir dizi tedbirler aldı.

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu yoğun kar yağışı beklentisi üzerine ilgili müdürlüklerle acil toplantı yaptı.

Başkan Aksu, her türlü önlemin alınmasını tüm hazırlıkların gözden geçirilmesini, vatandaşların can ve mal güvenliğinin ilk öncelik olarak görülmesi talimatı verdi.

Başkanlık makamında Başkan Yardımcıları Murat Ersoy, Mustafa Saraydemir, Park ve Bahçeler Müdürü Fazıl Hıdımoğlu, Fen İşleri Müdürü Ergun Altıyaprak, Su ve Kanal Müdürü Ozan Faik Kılıç, ilgili müdürlüklerin uzmanları ile toplantı yapan Başkan Aksu, meteoroloji yetkililerinin Perşembe ve Cuma günü için yoğun kar yağışı uyarısı yaptıklarını belirterek; “Öncelikle vatandaşımızın can ve mal güvenliği önemlidir. Kar yağışı halinde hastane,birinci derece önemli kurum ve kuruluşların yolları açık tutulacaktır. Elektrik kesintisine karşı su sorunu yaşanmaması için jeneratörler hazır hale getirilecektir. Şehir merkezindeki ana yollar ilk aşamada açılacak ve her birimimiz önlemini erkenden alarak hazır bekleyecektir. Belediyemizde karla mücadelede görevli personel için izinler kaldırılmıştır” dedi.

Belediye Başkanı Kerim Aksu , kar yağışı halinde karla mücadele ve gerekli araçların haricinde belediye hizmet araçlarının trafiğe çıkarılmayacağını ifade ederek vatandaşlara şu çağrıyı yaptı: “ Yoğun kar yağışı halinde özel araçların trafiğe çıkmaması, toplu ulaşım araçlarının kullanılması çalışmaların sağlıklı yürütülmesi için çok önemli. Vatandaşlarımızdan bu konuda destek beliyoruz.”

Giresun Belediyesi olası yoğun kar yağışında acil olarak görev yapacak 150 kişilik ekip oluşturdu. Ayrıca tuzlama için ilk etapta 50 ton tuz hazır hale getirildi. Karla mücadele için 10 kamyon, 2 greyder, 9 iş makinesi, 2 vidanjör ve 5 motopomp hazırlanması talimatı verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?