Yol çilesi…!

Yol çilesi…!

Küçük sanayi’de yollar bozuk, boş dükkân yok !

SEDAT KARAKAYA

Giresun Küçük Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan esnaf vatandaşlar iki ayrı konudan dert yandılar.İlk olarak yollarının bakımsız olduğunu her yerde bir çukur olduğunu belirten esnaflar boş dükkanların da depo olarak kullanıldığını ifade ettiler.

Yollarının bozuk olduğunu ancak isimlerini medya ile paylaşırlarsa farklı algılanacaklarını öne süren sanayi esnafları, “İlimizde bulunan onlarca sanayi esnafı geçim mücadelesi veriyor. Bir dönemler istihdama katkı sağlayan sektörde bugün işyerleri birer birer kapanıyor. Yollarımız bozuk, esnaf hak ettiği konumda değil. Siyasiler sanayi sorunlarıyla yeterince ilgilenmiyor. TOKİ konutlarını inşa etmekle ilçeye yeni bir vizyon kazandırmış olmazsınız, kaldı ki bu konutlar yerel müteahhitlerin elinde değil. İl ekonomisi zor bir süreçten geçiyor. Göç olgusu ilçenin en önemli sorunu olmaya devam ediyor, işsizlik ve yoksulluk had safhada. Belediye ve bürokratlar bu konuda duyarlı olmalıdır,bizleri burada desteklemelidir ” diye konuştular.

Sanayide bir çok depo olarak kullanılan dükkanların bulunduğuna işaret eden esnaflar,yeni bir esnaf için yerin bulunmadığını belirttiler. Mağdur esnaflar, “Burada bakın inceleyin ne kadar dükkan varsa bir o kadar da depo olarak kullanılan yerler var.Bir başka vatandaş sanayi bölgesinde iş yapmak için dükkan arayacak olsa dükkan yok.Hemen hepsi depo olarak kullanılıyor ve bu durum üretimin veya tamirat işlerinin yapılacak olmasının önünde engel olarak bulunuyor ” diye dert yandılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?