YÜKSEL: ÇAYKUR’un 2020 yılı zararı 547 milyon

YÜKSEL: ÇAYKUR’un 2020 yılı zararı 547 milyon

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yüksel,” Yahu siz elinizi atana kadar kurum hep kar ederken, sizin bu işe elinizi atmanızla her yıl koca kurum nasıl zarar etti?”diye sordu

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, “ülkenin en çok kar eden kuruluşlarından olan ÇAYKUR 2017 yılında Varlık Fonuna devredildiğinden bu yana zarar ediyor. İktidar bunu nasıl başarıyor anlamıyorum ve pes artık diyorum” dedi.

Türkiye’nin çay tüketimin de 1. Sırada olan ve en çok kar eden 5. Kuruluşu olan ÇAYKUR’u Varlık Fonuna devrettiler diyen Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, “ AK Partinin ülkeyi ne hale getirdiği ortada. Acaba buna nasıl bir kılıf uyduracaklar merak ediyorum” dedi. Genel Başkan Yardımcısı Yüksel yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Türkiye’nin en çok kar eden 5. kuruluşu olan ve Varlık Fonu’na devredilen ÇAYKUR, çay tüketiminde 1. sırada yer alan ülkemizde 547 milyon TL zarar etmiş! Yaparsa Ak Parti yapar değil mi? Sahi bunu nasıl başardınız? Varlık Fonuna Devri olan 2017 yılına kadar her yıl kar eden kuruluş, 2017 yılında Varlık Fonuna devrinden sonra her yıl zarar etmiş. ÇAYKUR’un 2020 yılı zararı 547 milyon lira imiş. Yahu siz elinizi atana kadar kurum hep kar eden sizin bu işe elinizi atmanızla her yıl koca kurum zarar etti. ÇAYKUR’un başında İl Başkanlarının kardeşi var. Siz de vicdan merhamet Allah korkusu yok mu? Dünyanın sayılı kuruluşlarından olayı ÇAYKUR’u bu hale getirmeyi nasıl başardınız. “dedi.

“AKP İKTİDARI HERŞEYİ ELİNE YÜZÜNE BULAŞTIRIR OLDU”

İktidarın ülkeyi batağa soktuğunu, ekonomik olarak içinden çıkılamaz bir hal alındığını belirten Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, “ ülkeyi ne hale getirdiler. Her yıl dünyanın karını eden ÇAYKUR, AKP iktidarın bu işe el atmasıyla zarar etmeye başladı. 2020 yılı sonu itibarı ile de zararı 547 milyon liraya ulaştı. Bunu nasıl başarıyorlar anlamıyorum. İşçiyi, çiftçiyi, emekliyi, esnafı ve vatandaşı mağdur ettikleri yetmedi, şimdide ülkenin gelir kaynaklarını kurutmaya zarar ettirmeye başladılar. Artık yeter. “ ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar