Yüreklerini ortaya koydular

Yüreklerini ortaya koydular

Bir sezonu daha geride bırakırken, son iki maç kalmasına rağmen Adana Demirspor maçını kazanarak düşme hattından tamamen uzaklaşıp önümüzdeki sezonun planlarını yapmaya başladık.
Teknik direktörün elinde sihirli bir değnek yok. Lakin futbolcu psikolojosi ve onlara olan güvenleri ile bu zor dönengeden kurtulmasını bildiler.
Erkan Sözeri; “Maçtan önce futbolcularımla konuştum. ‘Siz buraların takım oyuncusu değilsiniz. Sizin bir arkadaşa bir dost da ihtiyacınız var. Beni bir abi gibi görün’ dedim. Sağolsunlar onları anlamaya çalışırken, onlar da söylemlerime cevap vererek mücadele ve kazanma hırsıyla maça çıktılar. İyi oynamadık. Fazla pozisyon da bulamadık ama iyi mücadele ettik. Ve emeğimizin karşılığını da aldık. Futbolcu arkadaşlara teşekkür ediyorum. Beni yanıltmadılar. Ben de kendi adıma bu güzel tablada olmaktan mutluyum” dedi.
Erkan hocamın da bana göstermiş olduğu sevgi ve saygıya da ayrıca telşekkür ediyorum. Şimdi saha dışında saha kenarındaki bazı olayları sizlere anlatmak istiyorum. Saha kenarında T denilen bir alan var. Bu alana devre arasında hakem düdüğünü çalıp içeri girene kadar kimse giremez. Bu bir kural ve talimattır. Bu kurala her temsilci kendi kafasına göre haraket ederse kuralı hice saymış sayılır. Rakip takımın başkanı derve arası oluyor. Hakem saha içini terketmemiş .Görevli emniyet mensupları amiri kimseyi almayın talimatı veriliyor. Hakem içeri girene kadar ki buraya kadar sıkıntı yok. Bakıyorum başkan saha kenarına geliyor. Hakemin içeri girmesini bekliyor. Teşekkürler kendisine diyoruz. Fakat her ne hikmetse tribünde oturan temsilci koşarak Adana Demirspor başkanını içeri sahaya sokmaya çalışıyor. İkaz ediyorum.Hakem içeri girmedi diye. ‘Bana işimi öğretme’ gibi söylemlerde bulunuyor.
Görevini doğru yapmalısın diyorum. Burada kimseye taviz veremezsin. Kafana görede haraket edemezsin diyorum. Aramızda ufak bir kargaşa yaşanıyor. Kısaca yağcılık yapıyor. Başkana helalki ona o fırsatı vermiyor. Biraz dalaşıyoruz. Haksız olduğunu anlayınca uzaklaşıyor. Bunlar kendilerini bir şeyler zannediyorlar.
Adana Demirspor teknik direktörü maçtan sonra koridorda top tutan çocuğu görerek ‘neden topu yavaş attın’ diyerek hakaret, kötü söylemde bulunuyor. Bunu da tam temsilcinin yanında yapıyor.
Şimdi merak ediyorum gereken yapılacak mı? 17 yıldır bu sahalarda yaptığım hizmet var. Lakin çok iyi niyetli gözlemci ve temsilciler de var. Eğer ben ve benim gibiler duyarlı olmazsa bazı temsilciler zil takıp oynayacaklar. Ben fırsat vermemeye özen gösteriyorum.
Her neyse iyisiyle kötüsüyle bir sezonu daha geride bıraktık.Tüm emeği geçenlere teşekkürler.
İyi ki geldin Erkan hocam. Bu şehir; bu takım seninle daha da güzelleşecek.
Basın toplantısında söylemlerin çok güzel ve netti. Kırmadan dökmeden yeni bir sezona merhaba diyelim. Saol bu güzelliği bizlere yaşatanlara. Esen kalın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar