Zeytinlik mahallesi kurtarılabilir mi?

Zeytinlik mahallesi kurtarılabilir mi?

Kale başta olmak üzere ilin önemli değerlerini kaybeden Giresun çıkış arıyor.

İlimiz turizmi açısından önemli bir potansiyeli olan merkez Çınarlar mahallesi Zeytinlik semtinde, Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)’ nın destekleriyle ,İl Özel İdaresi tarafından  yürütülen Zeytinlik Semti Sokak Sağlıklaştırılması ve Restorasyon Projesi  ile ilgili zeytinlik semti ve evleri koruma derneği başkanı Ahmet Coşkun’unun organize ettiği semt sakinlerinin katılımlarıyla bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Toplantıda; yürütülen çalışmalar hakkında zeytinlik semtinde yaşayan semt halkına bilgi verilerek, görüş alışverişinde bulunuldu.

DOKA ve İl Özel İdaresi’nin işbirliği ile yürütülen proje hakkında, Koordinatör Yrd.Doç.Dr Gazanfer İltar  projenin teknik detayları hakkında bilgi verdi.

DOKA İl Koordinatörü Murat Aladağ, sivil bir örgütlenme olarak zeytinlik semti sakinlerine  projeye göstermiş oldukları ilgiden memnun olduklarını, kurum olarak Giresun Turizminin gelişmesi için yoğun bir çaba içinde bulunduklarını ifade etti.

İl Özel İdare adına toplantıya katılan ,Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mehmet Fatsa, il genelinde yapılan onarım faaliyetleri ve zeytinlik semti projesinin ilimiz turizmine sağlayacağı katkılar hakkında bilgi verdi.yüklenici firma yetkilisi ve şantiye şefi  Mimar Sinan Demirkolu’n da hazır bulunduğu

Toplantı sonunda, katılımcıların görüş ve talepleri dinlenerek projenin sağlıklı yürütülebilmesi için istişare devam edileceği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?