RECEP ŞAHAN
RECEP ŞAHAN
rsahan@giresungundem.com
SAPKINLIK ÖZGÜRLÜK MÜDÜR?
  • 0
  • 208
  • 14 Ağustos 2022 Pazar
  • +
  • -

Hayat kitabımız Kur’an’ın ana konusunu “tek kelime ile ifade et” deseniz İNSAN derim. Kur’an insan için bir hayat rehberidir.  Hem dünya hem de ahiret  için rehberdir. Esasında Rabbimiz Adem’den beri insanı başıboş bırakmamış, kılavuzsuz bırakmamış, peygamberler ve kitaplar göndermiştir. Son kitap Kur’an da aynı şekilde insanlığa kurtuluş reçeteleri sunuyor.

Bu arada Kur’an sık sık geçmişe atıfta bulunuyor, geçmiş peygamberler ve kavimlerini  anlatılıyor. Bu manada Kur’an’da kıssalar epey yekûn tutmaktadır.  Bu kıssalar bizi eğlendirmek için anlatılmıyor elbet. Bize geçmişten ders almamızı öğütlüyor.

Misal Lut(as) ve Kavminin kıssası Kur’an’da bir çok yerde anlatılır. (Bkz: (Enam6/ 89, Araf 7/80-84, Hud11/ 77-83, Hicr15/ 57-77, Enbiya21/ 74-75, Hac22/ 42-44, Şura42/160-175, Neml27/ 54-58, Ankebut29/ 26-35, Saffat37/ 133-138, Kaf50/ 13-14, Kamer54/ 33-39) Lut kavminin helak edilme sebebini bilmeyeniniz yoktur. “Cinsi sapkınlık”. Bugünkü manada homoseksüellik. Erkek-kadın birlikteliği dışındaki her türlü cinsi yakınlık bu konuya girer. Bu manada; lezbiyen, gay, biseksüel, transseksüel ve interseks kavramlarının tamamı bu sapkınlığın yan kollarıdır.

Bugün insanlığı tehdit eden ve başımıza bela olma yolunda ilerleyen bu sapkınlık türleri geçmişte de aynen öyleydi. Bakınız koskoca Hz. Lut bile bu sapkınlardan illallah etmiştir. Durum çok vahimdir. Onun için  Hz Lut kavmine şöyle seslenir : Siz, daha önce hiçbir milletin hiç kimsenin yapmadığı bir hayasızlığı yapıyorsunuz. (Ankebut 29/28  )

Ne yapıyordu Lut kavmi? Kadınları bırakıp erkek erkeğe cinsi ilişkide bulunuyorlardı. Hatta  bazı müfessirlerimizin açıklamalarına göre  erkekler birbirleriyle evleniyorlardı. Allah da onlara bu sapkınlıktan dönmeleri için Lut’u gönderdi. Lut (as) Hz İbrahim’in  çağdaşı (bundan 4 bin sene önce yaşamıştır) ve  yeğenidir. Bugünkü Filistin-Ürdün bölgesinde Sodom-Gomore halkına  gönderilmiştir. Hz.Lut gece gündüz hakka davet etti ama nafile. Azgınlıkları her geçen gün daha da arttı.  Öyle ki yakışıklı delikanlı sûretinde onları helak etmeye gelen meleklere dahi saldırmaya yeltendiler. Lut (as) yalvardı yakardı, sapkın millet Lut’un kapısına dayandılar, “şu delikanlıları bize ver yoksa kötü olur” dediler. Çok bunalmıştı Lut(as).Şu fesatçı güruha karşı bana yardım et Rabbim! dedi (Şuara 26/160-169, Ankebut 29/28-30, A‘râf 7/80-81, Neml 27/54-55) Hz Lut başlangıçta onların melek olduğunu bilmiyordu. Ama melekler sonra kendilerini tanıttılar ve o sapkın kavmin defterini dürmeye geldiklerini açıkladılar (Araf 7/83, Hûd 11/81) ve öyle de oldu. Yani Lut’un duası hemen kabul oldu. Çünkü Lut (as) bittim noktasına gelmişti. Lut ve inananları şehri geceleyin terk ettiler. Ardından da Sodom ve Gomore’nin altı üstüne geldi. Allah onlara balçıktan pişirilmiş taşlar yağdırdı. (Araf 7/84, ayrıca bkz. Hûd 11/81-83; Hicr 15/65, 73-74; Kamer 54/37-39; Tahrîm 66/10).

Son zamanlarda köpürtülen ve meşrulaştırılmaya çalışılan ve kendilerine ait flama ve birçok dernekleri bulunan  sapkınların  da yaptıkları tam olarak Lut Kavminin yaptıklarıdır. Hatta daha da ileri düzeyde olanıdır. Bugün “Özgürlük” kılıfıyla pazarlanan ve her platformda meşruymuş gibi savunulan bu cinsel sapkınlıkları bir müslüman asla savunamaz. Bırakın müslümanı aklî melekelerini kaybetmemiş, ehl-i vicdan sahibi hiç kimse   savunamaz. Olay özgürlük falan değildir. Toplumu ve toplumun temel taşı aileyi ,nesli tehdit eden bu tür davranışlar ve oluşumlar asla tasvip edilemez. Asla hoş gürü ile bakılamaz. Ama planlı ve sistematik bir şekilde gerek dünyada gerekse ülkemizde bu tür sapkınlıklar sokağa taşınıyor. Tv, gazete ve internet mecralarında bol miktarda içerikler üretiliyor. Toplum buna yavaş yavaş alıştırılıyor. Öyle bir kıvama getiriliyoruz ki artık olayı normal görmeye başlıyoruz ve tepki vermiyoruz. Misal, bir TV kanalında cinsel sapkınlığı herkesçe malum bir şahıs canlı yayın programı yapıyor. Toplumun kılı kıpırdamıyor. Yine Tv dizilerinde bu tür sapkınlıklar, ahlaksızlıklar diz boyu ama  biz “ne var canım bunda?” moduna girdik. Bir mülakatta kendisine “eşcinsel evliliğe ne diyorsunuz?” sualine bir ünlü bir şahıs ne cevap verse iyi? Tabii olarak şimdi siz şöyle demesini bekliyorsunuz: “Ne münasebet canım, bu bir sapkınlıktır, ahlaksızlıktır, tasvip edemem”. Ama öyle demiyor. Aynen şöyle diyor: Türkiye toplumu buna henüz hazır değil. Demek ki hazırlanıyor toplum. Bunun için çalışılıyor. Aslında iyi de çalışıyorlar.  Bu gidişle toplum ona da hazır olacak maalesef.  Artık bu kadar ifsat yeter deyip buna bir dur demek lazım. Bu “topyekûn bir dur deme” olmalıdır. Yarın geç olmadan hemen şimdi. 13.08.2022

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM