SEO Hizmeti Nedir, Nasıl Yapılır?

SEO Hizmeti Nedir, Nasıl Yapılır?

SEO kelimesi, “Search Engine Optimization” kavramının baş harflerinden oluşmaktadır. Türkçeye “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak çevrilir.

SEO, web sitelerinin arama motorlarında sıralama sonuçlarının optimize edilmesiyle daha üst sıralarda yer almasını sağlamak için yapılan birtakım teknik ve stratejileri içerir. SEO hizmeti çevrimiçi varlığınızı artırmanız ve potansiyel müşterileriniz ile buluşabilmeniz için gerekli bir stratejidir.

SEO hizmeti, içerik optimizasyonu, anahtar kelime araştırması, rekabet analizi, bağlantı oluşturma ve raporlama gibi birçok teknikten oluşan uzun vadeli organik trafik artışı sağlayan bir yatırımdır.

İyi bir SEO hizmetini İmza İnternet Teknolojileri gibi ajanslardan alabilirsiniz.

SEO Nasıl Yapılır?

SEO belli bir süreci içerir. Doğru SEO hizmeti, marka değerinizi ve marka bilinirliğinizi artırarak müşteri güveni inşa eder. SEO hizmeti ile ilgili pazarda rakiplerinizin önüne geçerek pazar payınızı artırırsınız.

SEO hizmeti şu adımları içerir:

Marka Değeri Analizi ve Strateji Geliştirme

SEO çalışması yapılacak web sitesinin mevcut durum analizi ardından hedef anahtar kelimeler ile hedef kitle belirlenir. Marka değeri ve rekabet analizi ardından uygulanacak strateji oluşturulur.

Rakip ve Anahtar Kelime Araştırması

İçerik ve stratejilerde kullanılacak anahtar kelimeler, bir web sitesini hedef kitlesine ulaştıracak olan en önemli unsurlardandır. Aynı hizmeti veren rakipler hangi kelimelerle üst sıralara çıkmış, sizin potansiyel arama terimleriniz neler, sektörde en çok aratılan kelimeler gibi analizler sağlanır.

Teknik Optimizasyon

Web sitesinin teknik alt yapısını inceleyerek; yazılımsal sorunları, site hızı, mobil uyum, SEO uyumlu URL, site haritası oluşturma, kırık link ve dış bağlantı oluşturma sunucu durum ve hata kodları gibi faktörlerin optimizasyonu sağlanır.

İçerik Optimizasyonu

Web sitesinin içeriği hedeflenen anahtar kelimeler ile uyumlu hale getirilir. Başlık etiketleri, meta açıklamaları, görsel düzenlemeleri, görsel alt etiketi düzenlemeleri gibi faktörler optimize edilir.

Bağlantı Oluşturma

Kaliteli ve güvenilir sayfalardan web sitenize bağlantılar almak sitenizin popülerliğini ve perdormansını artırır.

Raporlama ve İyileştirme

SEO hizmetinin performansı düzenli bir şekilde izlenerek raporlanır. Bu raporla; sıralama takipleri, trafik artışları ve performans gibi uygulanan stratejileri kapsar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?