Umre kafilesi dualarla uğurlandı

Umre kafilesi dualarla uğurlandı

Müftü Topcan: İnsanı şöyle dursun kum tanesi bile incitilmemeli

Giresun’dan umreye gidecek birinci kafile, tekbir ve dualarla kutsal topraklara uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı 2022-2023 Umre Organizasyonu ile umre vazifesini yerine getirmek üzere Giresun’dan yola çıkan umre kafilesi için uğurlama töreni düzenlendi.

Umreciler için Ordu Giresun Havalimanı’nda düzenlenen programda, İl Müftüsü Ramazan Topcan yolculuk öncesi hatırlatmalarda bulundu.

Umre ziyaretçilerine kutsal topraklarda geçirdikleri süreleri iyi değerlendirmelerini tavsiye eden İl Müftüsü Topcan, ”Yolun da yolculuğun da en anlamlısını ifa ediyorsunuz. Kur’an’ın indiği, Efendimizin (s.a.v.) doğduğu yerlere gidiyorsunuz. İnsanı şöyle dursun kum tanesi bile incitilmemeli.   Buradan giderken bavullarınız dolu gidiyorsunuz gelirken gönlünüz dolu olarak gelin. Kazandıklarınızı oralarda bırakmayın. Dualarınızda yer ayırın bizlere. Bizlerin de selamlarını taşıyın oralara. Yolunuz, yolculuğunuz mübarek olsun.” dedi.

Tören, Müftü Topcan’ın yaptığı dua ile sona erdi.

Duanın ardından yolcu terminaline geçen umreciler, burada bilet ve bagaj işlemlerini tamamladıktan sonra uçağa binmek üzere pasaport kontrolünden geçerek kutsal topraklara hareket etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?