ABDURRAHMAN ADA ESENYURTT’TA BAŞKANLIĞA ADAY

ABDURRAHMAN ADA ESENYURTT’TA BAŞKANLIĞA ADAY

(Haber :Sadi Toygar)

Gurbette bulunan Giresunluların yakinen tanıdığı önceki dönem Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Ada, AK Parti’den Esenyurt Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Başarılı bir STK yöneticiliği ve bürokrat geçmişi olan Abdurrahman Ada,  “Esenyurt Belediye Başkanlığına Aday Adaylığı tanıtım toplantısı Pazartesi akşamı Karmen Gold Düğün Sarayında yoğun katılım ile yapıldı

Esas mesleği öğretmenlik olan ve görevde olduğu dönemlerde başarılı bir öğretmenlik ve yöneticilik dönemi geçiren Ada, daha sonra Esenyurt Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne getirilmişti. Buradaki başarılı müdürlük çalışmaları sonunda Başkan yardımcılığına getirilerek önemli işlere imza attı.

Başkan yardımcılığına döneminde hep hemşerileri ile diyalog ve istişare içinde olan Abdurrahman Ada, bu dönemde hemşerilerinin sevgisini kazandı

Ada, bir dönem milletvekili bir dönem de belediye başkanlığına aday adayı olmuştu.

Abdurrahman Ada Kimdir?

Giresun Görele’de 1977 yılında dünyaya geldi. İlk ve Orta öğrenim tahsilini Aydınlar Köyünde, Liseyi Görele Ticaret Meslek Lisesi’nde, üniversite tahsilini K.T.Ü Giresun Eğitim Fakültesinde tamamladı.

2001 yılında, ulvi bir meslek olan öğretmenlik mesleğine müdür olarak başladı. 4 yıl bu vazifeyi sürdürdükten sonra, 2005 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa Aydın Uçkan İ. Öğretim Okulu’nda öğretmenliğe devam etti. 2007 yılında Esenler Engin Can Güre İ.Ö. Okulunda Müdür Yardımcılığına başladı.

2008 yılı sonlarına doğru Sultangazi İlçesine Kurucu Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak atandı. 2010 yılı ortalarında Sultangazi Orhangazi İlköğretim Okuluna Müdür Yardımcısı ve 2010 yılı sonlarına doğru da aynı okula Müdür oldu ve iki buçuk yıl Orhangazi İlköğretim Okulunda Müdür olarak çalıştı.

2012 yılında Esenyurt Belediyesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak göreve başladı. 1 Mayıs 2014 tarihinde Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı oldu ve hâlen bu görevi devam ettirmektedir.

2019 Seçimlerinde belediye başkan aday adayı oldu. Göreve başlama isteği reddedilince mahkeme kararı ile başkan yardımcılığına geri döndü.

Evli ve 2 çocuk babası olan Abdurrahman Ada, İşletme Yönetiminde Yüksek Lisans yaptı. iyi düzeyde İngilizce okuyor ve orta düzey İngilizce konuşuyor.

PROJELERİ

 • 2010 Çağın Çağdaş Okulu Projesi; okul veli işbirliğinde okulun tamamı akıllı sınıf yapıldı.
 • 2010 Televizyonu kapat Kitabını aç projesi; okulda bayanlar arasında okumayı geliştirmek için yapılan bir proje( okullar hayat olsun projesine öncülük yapan proje)
 • 2013 Kitaplar Devletten Defter Belediyeden Projesi: bu proje ile tüm öğrencilere defter desteği sağlanmıştır)
 • 2015 EsKart (Esenyurt Kart) Projesi: İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız belediyeye gelmeden marketlerden ve kırtasiyelerden alış veriş yapma imkanı sağlandı.
 • 2015 Temizlik İyi Gelecek Projesi: Okullar, Stklar, Camiler, Cemevleri, Asmler temziliğini başlatan ilk yerel belediye projesi.
 • 2015 Esbim (Esenyurt Belediyesi İstihdam Merkezi) Projesi: Türkiye de yerel belediyelerde en geniş kapsamlı istihdam projesi.

BAŞKAN VE YÖNETİCİSİ OLDUĞU KURULUŞLAR

 • Kardef (Esenyurt Karadeniz Dernekler Federasyonu) Genel Başkanı
 • Görele Dernekler Federasyonu Onursal Başkanı
 • Esenyurt Giresunlular Dernek Başkanı
 • Esenyurt İl dernekler Birliği Yöneticisi
 • Esenyurt Spor Yöneticisi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?