Ateşi yeniden yaktık

Ateşi yeniden yaktık

 

Yaşanan pandemi süreci nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamayan sokak basketbolu evine geri döndü. Giresunlu sporseverler Basketbolu özlediklerini gösterdiler.

Bu yıl 24’üncüsü organize edilen ve şehrimizin sevilen, tanınan doktorlarından merhum Dr. Ali Hakan Güvenç anısına düzenlenen turnuva Atatürk Meydanı’nda yapılıyor..

3×3 sokak basketbol turnuvasında büyük erkeklerde 14, genç erkeklerde 6, yıldız erkeklerde 5, küçük erkeklerde 2, minik kızlarda 4 ve küçük kızlarda 4 olmak üzere toplam 35 takım mücadele ederken, turnuva 31 Temmuz’da sona erecek.

Sporseverlerin yoğun ilgi gösterdiği açılış töreni ve turnuvanın ilk müsabakasına Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Osman Öden ve Abdurrahman Demirel ile Giresun Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Alaaddin Hafızoğlu’da katıldı.

ŞENLİKOĞLU ” TÜM TAKIMLARA BAŞARILAR DİLİYORUM”

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, bu organizasyonla birlikte gençlere spor yaptırarak eğlenceli bir aktivitede buluşturmayı amaçladıklarını belirterek: “Basketbolun güzelliklerini halkımız arasındaki birlik ve beraberlik ruhunu basketbol yoluyla sporun birleştirici gücüne güvenerek güzel bir turnuva geçmesini temenni ediyorum. Giresun’umuzun çok sevdiği, kendini Giresun halkına adamış değerli ağabeyimiz Dr. Ali Hakan Güvenç anısına düzenlediğimiz sokak basketbolu turnuvasına katılan tüm gençlerimize teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

ALPEREN’İN BABASI NELER SÖYLEDİ ?

Açılışta Giresun’umuzdan yetişen ve NBA ligine transfer olan basketbolcu Alperen Şengün’ün babası da söz aldı.

Şengün, bir Giresunlu olarak oğlu Alperen ile gurur duyduğunu belirterek, onu yetiştiren Salim Taslı hocaya teşekkür etti. Şengün, Giresunluluğuyla gurur duyduğunu ve Giresun’dan yeni Alperen’lerin çıkmasını cani gönülden istediğini ifade ederek, basketbol sporuna ilginin ve yatırımın artması temennisinde bulundu.

ERTELEME

Turnuvada ilk gün tüm müsabalar oynanırken 2.günde hava muhalaefi nedeni ile  3 müsabaka oynanadı ve diğerleri ertelenmek zorunda kaldı.

  1. GÜN SONUÇLARI :

KAÇAV: 13 – AİR FİT TEAM: 14, ÇOTANAK: 3 – KULAKKAYA: 6, ALTIN SERİ: 11 – LAPSEKİ: 10, GİRESUN ANGELS: 4 – GİRESUN QUEENS: 8, HOCALARA GELDİK: 12 – TAHSİN FINDIK: 14, GİRESUN FIRTINASI: 12 – STUTTGART: 5, HALİLBEYOĞLU SİG.: 17 – ALİ ÖZCAN İNŞ.: 12, HOOPERS: 8 – GİRESUN FİNAL AKADEMİ: 10, DAYI KÜREK LAHMACUN: 1 – GİSMAP: 19, USBEL: 13 – ARMA MİMARLIK: 9

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar