ÇALDAĞ’DA İPTAL ŞOKU

ÇALDAĞ’DA İPTAL ŞOKU

Dereli, Yağlıdere ve Doğankent ile aynı gün afet yaşayan Çaldağ’da, konut ihalesi, maliyet uyuşmazlığı yüzünden iptal edildi. İlçelerde konutların yapımı biterken, Çaldağ halkının 15 aydır kaderine terk edilmesi büyük üzüntü yarattı. Çaldağ konut ihalesinin, niye 3 ilçe ile aynı anda yapılmadığı ise merak ediliyor… Köylüler, “Bu ayrımı kim niye yaptı ise gerekçesini bizlere açıklasın” diye konuştular.

Çaldağ’da afet konutları ile ilgili ihalenin iptal edilmesi yörede şok etkisi yarattı.

İhale Daire Başkanlığı, ihaleye giren firmaların yaklaşık maliyetin üzerinde teklif vermeleri nedeniyle ihalenin iptal edildiğini açıkladı…

Bu arada aynı tarihte Dereli, Yağlıdere ve Doğankent gibi ilçelerdeki ihalelerin yapılıp, sadece Çaldağ’daki ihalenin bir türlü bitirilmemesi yörede büyük üzüntü yaratıyor. Giresun’da ki Parti, oda, dernek ve bürokratların, 3 ilçe ile ilgili konutları bitirme noktasına getirip sadece Batlama Çaldağ’ı, o gruptan ayırmalarının nedeninin kamuoyuna açıklanması bekleniyor. Batlama Vadisi’nin eskiden beri öksüz kaldığını anlatan bazı Vatandaşlar “15 aydır Çaldağ’da hala ihale bitmiyor. Yaklaşık maliyet niye günün ekonomik koşulları göz önüne alınarak planlanmadı acaba?. Afet aynı gün ve tarihte oldu. Dereli, Yağlıdere ve Doğankent afet konutları ihalesi yapılırken, Çaldağ’ı kim hangi hakla geri bıraktı. O toplu listeye dahil olmak için Batlama da illa ilçe mi olmalıydı?. Umarız burada ilçe-köy ayrımı olmamıştır. Afet sonrası evler ve konutlar yıkılınca yörede ticaret durdu. Göç zirveye çıktı. Bu konuda kamuoyuna açıklama bekliyoruz. Dereli’de konut kuraları bile çekildi. Bu ölçüde bir ayrım normal mi?. Çaldağ’a o kadar üst düzey yetkili geldi ama bir ihale 15 ayda yapılmadı. Halk olarak daha ne kadar bekleyeceğiz. Bu ihale için 15 ay daha mı bekleyeceğiz. Dereli’de dükkanlar bile bitmek üzere bizde daire ihaleleri hala bitmedi. Zaten bu yörede Çaldağ ve İnişdibi Belde belediyeleri bitişik olduğu halde kapatıldı. Bu işler normal mi?” diye sordular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?