OKTAY ALP: ESNAFA HAKSIZLIK YAPILMASIN

OKTAY ALP: ESNAFA HAKSIZLIK YAPILMASIN

Şebinkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Oktay Alp, fiyat değişikleri konusunda esnafa haksızlık yapılmamasını istedi

Alp, “Son dönemlerde Şebinkarahisar ve çevresinde meydana gelen ekonomik dalgalanmalar, herkesi etkiliyor. Bu zorluklar, özellikle esnafımızın işleyişini ve halkımızın günlük yaşamını doğrudan etkilemektedir. Temel tüketim maddeleri ve hizmetlerde yaşanan fiyat değişiklikleri hakkında açıklama yapma gereksinimi duyduk.

Bu fiyat artışları, esnafımızın keyfi uygulamalarından değil, yükselen işçilik maliyetleri, sigorta primleri, malzeme, kira ve enerji gibi değişkenlerin bir sonucudur. Bu değişimler, esnafımızın da maliyetlerini artırmakta, dolayısıyla fiyatlar üzerinde düzenlemeler yapmamızı zorunlu kılmaktadır. Fiyatlar, Giresun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Ticaret Odası, Valilik, Belediye ve İl Tarım Müdürlüğü gibi ilgili kurumların katılımıyla yapılan toplantılarda titizlikle ele alınmakta, böylece her kesimin menfaatine uygun hareket edilmeye çalışılmaktadır.

Devletimizin ekonomik politikaları ve yerel düzenlemeler çerçevesinde serbest piyasa koşulları altında meydana gelen bu fiyat artışları, esnafımızın piyasa koşullarına uyum sağlama çabasının bir parçasıdır. Bazen bu durum, yanlış anlaşılmalara ve esnafımızın haksız yere eleştirilmesine neden olabilmektedir.

Şebinkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odası olarak, esnafımız ve tüketicilerimiz arasında açık iletişim ve anlayışın sürdürülmesini öncelikli amacımız olarak belirlemiş bulunmaktayız. Fiyat belirleme süreci şeffaf bir şekilde yürütülmekte, tüm paydaşların katılımıyla adil kararlar alınmaktadır. Kamuoyunu doğru bilgilendirme, yanlış anlaşılmaları önleme ve şeffaflığı artırma çabalarımız devam edecektir.

Halkımızın ve esnafımızın yaşadığı ekonomik zorlukları anlıyor, bu zorlukların üstesinden gelmek için çaba sarf ediyoruz. Ekonomik istikrarın sağlanması adına üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirme konusunda kararlıyız.

Hepinizin anlayışı ve desteği için teşekkür eder, saygılarımızı sunarız.”dedi.

Haber: Hasan Seyis

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?