ÇORUH EDAŞ EĞİTİMLERE DEVAM EDİYOR

ÇORUH EDAŞ EĞİTİMLERE DEVAM EDİYOR

Çoruh EDAŞ Çalışanları Yangın Eğitimi Aldı

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), abonelerinin memnuniyeti ve kesintisiz enerji arzı için çalışanlarının hizmet içi eğitim çalışmalarına devam ediyor. Çoruh EDAŞ çalışanları son olarak, herhangi bir risk durumunda kazaların önlenmesi ve anında olaya müdahale edilmesi amacıyla yangın eğitimi aldı.

İş sağlığı ve güvenliğine yönelik verilen yangın eğitimi; uygulamalı yangın tatbikatlarının yapılması, yangın güvenliği ekiplerinin oluşturulması, arama-kurtarma ekiplerinin koordineli operasyonlar yürütebilmesi amacı taşıyor. Bu kapsamda, Giresun İtfaiye Müdürlüğü tarafından Çoruh EDAŞ çalışanlarına teorik ve uygulamalı temel yangın eğitimi verildi.

Çoruh EDAŞ, abonelerine kaliteli ve kesintisiz enerji hizmeti sunmasının yanı sıra, çalışan odaklı sürdürdüğü yaklaşımla, hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. İş sağlığı ve güvenliğine yönelik olarak, herhangi bir risk durumunda kazaların önlenmesi ve anında olaya müdahale edilmesi amacıyla Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü çalışanları, Giresun İtfaiye Müdürlüğü tarafından teorik ve uygulamalı temel yangın eğitimi aldı.

İtfaiye Çavuşu ve 1. Seviye Yangın Eğitici Eğitmeni Halil Kayhan ve İtfaiye Amir Vekili Adnan Aydın tarafından teorik ve uygulamalı olarak verilen eğitime ayrıca, Giresun İl Müdürlüğü ekipleri de katılım gösterdi. Eğitimde, acil durum ekiplerinin görev ve sorumlulukları, yanma ve yangın bilgisi, söndürme maddeleri ve söndürme teknikleri, olay yerindeki tehlikeler, yangın hortum dolabı ve taşınabilir söndürme cihazları hakkında hayat kurtarıcı bilgiler verildi.

Çoruh EDAŞ ekiplerinden başarılı tatbikat

Teorik eğitimin ardından itfaiye görevlileri tarafından Çoruh EDAŞ Giresun İl Müdürlüğü ekibine tahliye ve söndürme tatbikatı yaptırılarak, kontrollü olarak çıkarılan yangına nasıl müdahale edileceği de uygulamalı olarak tatbik edildi.

Eğitim sonunda Çoruh EDAŞ çalışanları Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yetkililerine teşekkürlerini sunarken, kaliteli hizmet için iş sağlığı ve güvenliği çerçevesinde farkındalıkları görünür kılan eğitimlere devam edileceği vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?