EMANET EMİN ELLERDE

EMANET EMİN ELLERDE

Vali Enver Ünlü, “Gaziantep’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı Etkinlikleri” kapsamında Gaziantep’ten Giresun’a gelen görevlileri Makamında kabul etti.

Gaziantep’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Giresun’un da içerisinde bulunan 7. Grupta yer alan görevliler 14 Aralık Salı günü Giresun Valiliğine gelerek yanlarında getirdikleri Şanlı Türk Bayrağımız ve Gaziantep savunması sırasında Şehit kanıyla sulanmış toprakları Vali Enver Ünlü’ye teslim ettiler.

Gaziantep Valisi Davut Gül tarafından gönderilen Şanlı Türk Bayrağımız ile Şehitlerimizin kanı ile sulanan toprağı teslim alan Vali Ünlü yaptığı paylaşımda “Emanetleri teslim aldık Sayın Valim. 42. ve 47. Gönüllü Alayları bağrından çıkaran bir il olmanın bilinciyle Aziz Şehitlerimizin mukaddes hatıralarına sahip çıkmayı, vatan savunması kadar şerefli bir görev addediyoruz! Kurtuluşunuzun 100. yılı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere; Gaziantep’in Kurtuluşu’nun 100.Yılı etkinlikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle Cumhurbaşkanlığı himayelerine alınmıştı. Bu kapsamda;  Gaziantep Valiliği, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, 11 grup halinde, her grupta 1 öğretmen ve 1 öğrenciyle Türkiye’nin 80 İline Şanlı Türk Bayrağı ve Şehit kanıyla sulanmış toprak gönderildi.

Gaziantep’ten 14 Aralık Salı günü hareket eden ve 7.Grupta yer alan Gaziantep Şehit Kamil Selimiye Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Azer Umut ve aynı okul öğrencisi Filiz Nazlı Şahin, 14 Aralık tarihinde Giresun, Ordu ve Samsun, 15 Aralık Çarşamba günü Amasya, Tokat, Sivas ve Erzurum, 16 Aralık Perşembe günü Erzincan ve Gümüşhane illerini ziyaret ederek, Gaziantep Valiliğinden teslim aldıkları Şanlı Türk Bayrağı ve Şehit kanıyla sulanmış toprakları ziyaret ettikleri İl Valiliklerine teslim edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?