KILIÇASLAN: MEVCUT KADROLAR GİRESUN’U BÜYÜKŞEHİR YAPAMAZ

KILIÇASLAN: MEVCUT KADROLAR GİRESUN’U BÜYÜKŞEHİR YAPAMAZ

Ordu ve Trabzon ile aradaki makasın açıldığını anlatan Kılıçaslan “Giresun’a bir onkolog getiremeyen kadrolarla bu il artık zaman kaybetmemeli” dedi.

Gelecek Partisi Giresun İl Başkanı Murat Kılıçaslan, çok kısa süre içerisinde Giresun’da ses getiren bir teşkilat kurduklarını ifade ederek “Bu kutlu davada yanımızda olan, herkese teşekkür ediyorum. Giresun halkı bizim arkamızda olduğunu gösterdi. Biz de bu güveni boşa çıkarmayıp ilimizin büyümesi ve gelişmesi için herşeyi yapacağız” dedi.

Kılıçaslan, Giresun’da Gelecek Partisi kadrolarının potansiyeli ve vizyonunun konuşulmasının kendilerine güç ve moral verdiğini vurgulayarak “Başlangıçta bazı kişiler bize inanmadı ama Giresun halkı bizlere inandı. Yönetici arkadaşlarımız taşın altına ellerini koyarak bu ilin sahipsiz olmadığını herkese gösterdi. Giresun maalesef kötü idare edildi. Biz zamanında çok uyardık. Ordu ve Trabzon büyürken, Giresun’u da büyütelim dedik. Ben yeni ilçeler kurarak Giresun’un da büyükşehir olmasını istedim. Duroğlu’nu ilçe yapacak hale getirdik ama destek görmedik. Duroğlu’nun ilçe olması için altyapıyı hazır hale getirdiğim halde, şahsi koltuk hesapları uğruna bu ilin idarecileri omuz vermedi. Batlama’da 2 belediye birleştirilip ilçe kurulabilirdi. Bu ilde biz yeni ilçeler kurmak için uğraşırken bazı arkadaşlar belde belediyelerini kapatmak için yasalar çıkarmakla uğraştı. Kurulmuş Belediyeleri kapatmak ile bir ülke veya il büyür mü? Göç tersine döner mi? Şimdi patates veya fasulye tane ile satılır hale geldi. Köylerde ve beldelerde üretimi artırmak için proje sunanları dışladılar. Kimseden fikir almadılar. Hep kendileri karar verdi ve uyguladı. Bu ilde esnaflar bir bir kapanıyorsa sebebi nedir?. Esnafa yönelik tek adım attılar mı?. Bu ilin esnafının büyümesi için önce ilin büyümesi gerekirdi. Hala OSB altyapısı bitmiyor. O arazi bozuksa başka arazi ile çöz. Seka kapatıldı. Sunta gitti. Güney Çevre Yolu hala ihale edilmedi. Hazıra ne dayanır. Seka’yı kapattılar ama şimdi kağıdın paketi ne kadar?. Sonuçta döviz ile alınan her paket kağıt milli servetin yabancıya aktarılması değil mi?. Gelecek Partisi iktidarında şeffaflık yasası çıkacak ve ülke düzlüğe çıkacaktır” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?