GESOB’TAN SONRA TSO’DAN DA LİMANA TAM DESTEK GELDİ

GESOB’TAN SONRA TSO’DAN DA LİMANA TAM DESTEK GELDİ

TSO’nun en etkili ismi ve Başkanı Çakırmelikoğlu” Yıllardır liman çalışmıyor diye hep şikâyet ederiz. Herhangi bir işletme çalışırken dahi kendine göre yapılanma, şehirde arzu edilmeyen görüntü ve kirliliğe sebep verebilir. “dedi ve Limana yatırım yapan firmaya sahip çıktı.Giresun Esnaf Odası Başkanı Ali Kara da ,firmaya zulüm edilmemesini istemişti

Giresun’da limana yatırım yapan firmaya destek çığ gibi büyüyor.Giresun Esnaf Odaları Birliği’nden sonra ilin en önemli işadamı ve Sivil Toplum örgütü olarak gösterilen TSO da,Limanın kapatılmasının Giresun’a büyük zararlar vereceğini açıkladı.Daha önce Kamyoncular Kooperatifi de limandaki firmaya sahip çıkmış ve en son AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk,Giresun Limanı’nın kapatılmasına izin vermeyeceklerini açıklamıştı

YÜKSEL NE DEMİŞTİ?

Bu arada AK Parti’nin  Giresun ilk Belediye Başkanı Hürşit Yüksel ise siloların değil,Gümrük Binasının manzaraya zarar verdiğini iddia edip”Önce Gümrük Binası yıkılmalı.Liman ise çalışmalı.Bu devirde liman kapatılır mı?”demişti

TSO 3 YIL ÖNCEKİ FİKRİNDE ISRARLI..

Giresun TSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu,Giresun Limanı konusunda 3 yıl önceki fikirlerinin değişmediğini ifade ederek “Giresun Limanı kapatılmamalıdır”dedi

Köşe Yazarımız Ahmed Çıtlakoğlu’nun çağrısı üzerine ,daha önce yaptığı açıklamanın aynısını aktaran Çakırmelikoğlu,Yıllarca Giresun limanı’nın çalışmamasını eleştirenler olduğunu vurgulayarak”… Limanın ilin merkezinde yer alması, şehir içi trafiğini ve görüntüsünü olumsuz manada etkilediğinin farkındayız.

  • – Ama Giresun olarak daha uygun bir yere yeni bir liman yapılana kadar mevcudun ilimizin yararına en iyi şekilde kullanılması ana çalışma odağımız olmalıdır.”dedi

Çakırmelikoğlu şöyle konuştu

“…Ekonomide, bir limanın çalışıyor olması o ilin gelişmişliğini göstermektedir. Liman çalışacak ve hangi şartlarda hizmet verecek ise ona göre yatırım yapılacağı bilinmelidir.

– Sonuçta Giresun limanının şehrin içinde olması şehre hareketlilik, seslilik ve işin durumuna göre kirlilik getirebilir.

– Yıllardır liman çalışmıyor diye hep şikâyet ederiz. Herhangi bir işletme çalışırken dahi kendine göre yapılanma, şehirde arzu edilmeyen görüntü ve kirliliğe sebep verebilir.

– Giresun Limanı şehrin içinde yer almasına rağmen çalışması arzu ediliyor ise, Giresun halkı her zaman görüntü kirliliği ve şehrin nefes alması konusunda tereddüt yaşayacak ve huzursuz olacaktır.

– Liman yeni işletmecisi tarafından tam kapasite ile çalıştırılmak istenmektedir.

– Giresun halkının bir kısmı; ‘liman ilimize fazla bir şey kazandırmayacak, görüntü kirliliğine sebep olacak ve şehrin nefes alması kısıtlanacak’ demekle birlikte, bir kısmı da limanın şehre ticari bir potansiyel kazandıracağı ve istihdama katkı sağlayacağına inanmaktadır.

– Bu hususta halkın şüphe ve tereddütleri giderecek yapılan bu yatırımın ilimize ne kazandıracağını yüklenici firma yetkilileri şehirde bir toplantı planlamak suretiyle şehrin bürokratlarını, STK, parti il başkanlarını ve basın mensuplarını bilgilendirmeleri en doğru yöntem olduğuna inanmaktayız.

– Biliyoruz ki, limanda önemli şehir de önemlidir. İstiyoruz ki Giresun’umuzun menfaatleri için ortak paydada buluşalım.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar