GEZMİŞ: 28 MAYIS EN AZ 19 MAYIS KADAR ÖNEMLİDİR

GEZMİŞ: 28 MAYIS EN AZ 19 MAYIS KADAR ÖNEMLİDİR

CHP Giresun Milletvekili Elvan Gezmiş ,28 Mayıs seçimlerinin 19 Mayıs kadar önemli olduğunu öne sürdü.

Gezmiş, “19 Mayıs; Atatürk’ün 104 yıl önce “Ya İstiklal, Ya Ölüm” düşüncesiyle bağımsızlık ve aydınlık meşalesini yaktığı gündür. Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü, mücadele arkadaşlarını ve şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle anıyor, bayramımızı kutluyorum.

Bu vesileyle altını çizmek isterim ki ülkemizin geldiği nokta da, 28 Mayıs’ta yapılacak seçim de en az 19 Mayıs kadar önemlidir. Şimdi bizler de Başkomutanımız Atatürk gibi “Ya Esaret, Ya Bağımsızlık” diyeceğiz.

Atatürk’ün “Gençlik ve Spor Bayramı” armağan ettiği gençlerimize şimdi büyük görevler düşüyor. Tek adam rejiminin her alanda neden olduğu yıkım, ülkemiz üzerine kara bulut gibi çöktü, en önemlisi de  gençlerimizin geleceğini kararttı. Bu karanlığı en çok da gençlerimiz dağıtmalı.”dedi

Gezmiş şöyle konuştu “Tek adam rejimi karşısında Kuvay-ı Milliye ruhuyla kadını erkeği, yaşlısı genci hep birlikte memleketimizin geleceğine sahip çıkmalıyız, 28 Mayıs’ta adalet savaşcısı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu ve Millet İttifakı’nın liyakatli kadrolarını seçmeli, baskı rejiminden kurtumalı, aydınlık yarınlara kavuşmalıyız.

Özellikle gençlerimize sesleniyorum;

İşsizlik ve gelecek kaygısı ile göç etmek zorunda kalmamak istiyorsanız lütfen Kılıçdaroğlu’na oy verin. Tek adama biat etmeyi değil, demokrasiyi seçin. Eğer mevcut sistem değişmezse biliniz ki; seçim sonrasında ülkemizi bekleyen büyük ekonomik kriz sonucunda işsizlik artacak ve zaten işsiz olan gençlerimizin iş bulma hayali hüsranla sona erecektir. Sizleri değişimden yana, umuttan yana oy kullanmaya davet ediyorum.

İnanın; Millet İttifakı’nın ekonomiyi düzlüğe çıkaracak projeleri de, bu projeleri uygulayacak liyakatli kadroları da hazır. Bize güvenin, oyunuzu rahatlıkla sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na verin.

Biliniz ki; Yasama’nın yani meclis çoğunluğunun Cumhur İttifakı’nda olması bir dezavantaj değildir. Yürütme yani Cumhurbaşkanlığı ve dolayısıyla hükümet bizde olursa Türkiye asıl o zaman dengeye oturur. Ülkemizin en çok da ortak akla ve dengeye ihtiyacı var. Ve unutmayın; tek adam rejimi, ortak akıl karşıtıdır.”

Haber: Fatma Uğurlu

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?