Giresun'da kadın kooperatifleri, eğitim programında bir araya geldi

Giresun'da kadın kooperatifleri, eğitim programında bir araya geldi

GİRESUN (AA) – Giresun'da "Kadın kooperatifleri ve kadın işletmeleri için birlik olmak, birlikte başarmak" konulu eğitim programı gerçekleştirildi.

Ortakbahçe Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi koordinasyonu ve Konrad Adenauer Stiftung Derneği iş birliğinde bir otelde gerçekleştirilen programa, il genelinde faaliyet gösteren kadın kooperatiflerinin temsilcileri katıldı.

Programda Girişimcilik ve Kadın Kooperatifçiliği uzmanı eğitimci Cüneyt Örkmez, kooperatifçiliğe ilişkin bilgiler verdi.

Giresun Ticaret İl Müdürü Ali Yıldırım'ın konuşmasının ardından Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kurtuluş Yılmaz Genç, sunum yaptı.

Ortakbahçe Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Handan Aktan, gazetecilere, programın ana temasının birlik olarak kooperatifçiliği sürdürebilmek olduğunu belirterek, "Biraz da kooperatifler birliğine bir atıfta bulunuyoruz, her bir kooperatifimiz kooperatif yönetimi konusunda bilgilendikçe, bilgi düzeyimizi eşit düzeye çıkardığımızda birlik olma konusunda da yine yol alacağımızı düşünüyoruz." dedi.

Kooperatiflerin sürdürülebilirliği ve rekabet gücü için iş birliği olanakları, yerel fırsatlar ve ihtiyaç analizi çalışması, yenilikçi üretim planlama, yerel ürün listeleri, yeni pazar bulma, sıkça yaşanan sorunlar gibi konu başlıklarının görüşüldüğü program 30 Temmuz Cumartesi günü sona erecek.

Programın son iki gününde yerel kadın işletmeleri ve kooperatifleri için yerinde izleme ve kapasite çalışması ve iş döngüsü analizi yapılacak.

​​​​​​​

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?