HAYALİNİN PEŞİNDEN KOŞTU

HAYALİNİN PEŞİNDEN KOŞTU

Amerikan Basketbol Ligi takımlarından Houston Rockets forması giyen milli oyuncu Alperen Şengün, basketbolcu olmasaydı futbolcu olmak istediğini söyledi.

Amerikan Basketbol Ligi (NBA) ekiplerinden Houston Rockets forması giyen ve başarılı bir performans ortaya koyan Alperen Şengün, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Milli basketbolcu NBA’deki yükselişini ve hayatını anlattı.

‘Her şeyi sokakta yaptım diyebilirim’

Giresun’la bağınızı forma numaranızdan da biliyoruz (Giresun’un plaka kodu: 28). Çocukluğunuzda sokakta basketbol oynar mıydınız?

Evet, sokakta büyüdüm zaten. Her şeyi sokakta yaptım diyebilirim, futbolu da sokakta oynadım, basketbolu da… Hayatı sokakta öğrendim açıkçası.

‘Beşiktaş’a transfer olduğumda bütün hayatımı değiştirdim’

Banvit, Bandırma derken Beşiktaş’ta kendinizi göstermeye devam ettiniz. Basketbol Süper Ligi’nde MVP (Most valuable player- En değerli oyuncu) oldunuz ve ardından NBA seçmelerinde seçildiniz. Genç yaşta bu kadar hızlı ilerlemenizin sırrı nedir?

Beşiktaş’a transfer olduğumda bütün hayatımı değiştirdim. Çünkü bunun benim için büyük bir fırsat olduğunu biliyordum. Ailemi yanıma aldım, yeme düzenimi ve tüm çalışma mentalitemi değiştirdim.

‘Hayatım boyunca benden büyüklere karşı oynadım’

-Bazı basketbolculardan yaşça küçük olmanız, üzerinizde bir baskı hissettiriyor mu?

Hayır. Ben zaten hayatım boyunca benden büyüklere karşı oynadım. O yüzden üzerimde baskı olmuyor, hatta daha iyi odaklanıyorum oyunuma.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?