ÖĞRETMENLER UNUTULMADI

ÖĞRETMENLER UNUTULMADI

Giresun ‘da Öğretmenler günü coşkuyla kutlandı.

Giresun Valisi Mehmet Fatih Serdengeçti, kutlama töreninde bir konuşma yaparak öğretmenleri tebrik etti.
Tören,Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’na Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu tarafından çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.
Hükümet Konağı önündeki törenin ardından kutlamalar, Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi Konferans Salonu’ndaki programla devam etti.
Program, ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimiz ve şehitlerimiz anısına saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’nun günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmanın ardından, bu kutsal mesleğe yeni atanan öğretmenlerimiz Mesleğe Giriş Andı’nı okuyarak yemin etti. Genç öğretmenler ve emekli öğretmenler adına yapılan konuşmaların akabinde Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı.
Vali Serdengeçti, programla ilgili olarak “Sadece bir gün değil, hep kalbimizdesiniz…
24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlenen kutlama programında kıymetli öğretmenlerimizle birlikteydik.
İrfan ve istikbâlimize hizmet eden tüm öğretmenlerimizin gününü içtenlikle kutluyorum.
Saygıdeğer öğretmenlerim; İstikbalimiz sizlerin ellerinde büyümeye devam ediyor. Görkemli bir geçmişten ışıltılı bir geleceğe ancak sizlerle kanat açabilir, ancak sizlerin sayesinde ileri gidebiliriz. İyi ki varsınız.” dedi
Konuşmaların ardından Vali Serdengeçti tarafından öğretmenlik mesleğine yıllarını vermiş emekli öğretmenlere “Hizmet Şeref Belgesi” takdim edildi. Akabinde ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.
Öğrenciler tarafından okunan şiirler, solo şarkılar ve türkülerin yer aldığı program, Giresun Aksu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından ‘Tualimizdeki Renkler’ isimli müzik, şiir ve anlatılar içeren tiyatral gösteri ile son buldu.
Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen kutlama programına; Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, Giresun Milletvekilleri Prof. Dr. Nazım Elmas, Ali Temür ve Elvan Işık Gezmiş, Giresun Belediye Başkanı Av. Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yılmaz Can, Baro Başkanı Av. Soner Karademir, Vali Yardımcısı Mehmet Fikret Çavuş ve Mehmet Fatih Yakınoğlu ile kurum amirleri, öğretmenler ve davetliler katıldı.Haber merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?