ÖZTÜRK’TEN LİMANA TAM DESTEK

ÖZTÜRK’TEN LİMANA TAM DESTEK

AK Parti Giresun Milletvekili Öztürk” Ortada bir sözleşme ve sözleşmeye uygun büyük yatırım/yatırımlar söz konusudur. Ülkemizin olduğu gibi Giresun ilinin de yatırımlara ihtiyacı vardır. Bir Giresun milletvekili olarak ilime yapılan ve yapılacak olan her hayırlı yatırımın yanında ve destekçisi olduğumu belirtmek isterim”dedi

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk,bir devlet adamı duruşu sergileyerek Giresun’a yaklaşık 2 katrilyonluk yatırım yapan limandaki firmaya sahip çıktı.Öztürk’ün bu çıkışı Giresun’a ve limanda çalışan 3 bin kişiye adeta derin bir nefes aldırdı..

Giresun’da manzarayı bozan yaklaşık 10 bin binaya tek söz edemeyen ve işi gücü bırakıp Gaziantepli firmaya zulüm eden kişilerin aksine, vicdanlı bir çıkış yaparak tarihe geçen Öztürk’ün bu tavrı adeta yüreklere su serpti.

ÇITLAKOĞLU’NA CEVAP YAZDI

Öztürk, Köşe yazarımız Ahmed Çıtlakoğlu’nun başlattığı yazı dizisine gönderdiği mailde özetle “….Giresun Limanının mülkiyeti Türkiye Cumhuriyeti Hazinesine ait olup, işletme hakkı belli bir süreliğine, ülkemizin büyük gıda gruplarından

“Tiryaki Grup” iştiraklerinden Dia Bakliyat A.Ş.’ne devredilmiştir. Aynı zamanda Kanada’da yerleşik Sunrise Food İnternational Inc.’in hissedar olduğu bu şirket, Giresun Limanının işletmesini Türkiye Denizcilik İşletmeleri ile imzalı sözleşme kapsamında yürütmektedir.

Herkesin malumları olduğu üzere Türkiye taahhütlerine sadık bir devlettir. Dedikodu ve maksatlı şayialarla hareket etmez. Ortada bir sözleşme ve sözleşmeye uygun büyük yatırım/yatırımlar söz konusudur. Ülkemizin olduğu gibi Giresun ilinin de yatırımlara ihtiyacı vardır. Bir Giresun milletvekili olarak ilime yapılan ve yapılacak olan her hayırlı yatırımın yanında ve destekçisi olduğumu belirtmek isterim. “dedi

Öztürk sözlerine şöyle devam etti

“Liman, altmışiki yıldır mevcut yerindedir ve şehrinizin ayrılmaz bir parçasıdır. Uluslararası nitelikte, Karadeniz Bölgemizin önemli ticaret limanlarından biridir. Uzun yıllar âtıl vaziyette iken son üç yıldır çalışmaya başlamış olması bazı rakip liman işletmelerini rahatsız etmiş olabilir. Bu rekabette bize düşen, şehrimizin ve hemşehrilerimizin yanında yer almaktır. Ben de Giresun Milletvekili ve Giresunun bir evladı olarak hemşehrilerimin menfaati neredeyse oradayım. Bundan sonra da Allah(c.c.)’ın izniyle olmaya devam edeceğim.

Demem o ki;

‘Giresun Limanının kapatılması’ diye bir durum asla sözkonusu değildir. Sevgili hemşehrilerimiz söylentilere aldırmasınlar. Birileri istemiyor diye liman kapanmaz. Limanımız ülke ve Giresun ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecektir. Elbette; “varsa bazı teknik ve çevresel eksiklikler”, bunlar giderilir. Nitekim yapılmak istenen çalışmalar bu ‘çevresel ve teknik’ eksikliklerin giderilmesine matuftur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar