ŞENLİKOĞLU: KIŞ HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM

ŞENLİKOĞLU: KIŞ HAZIRLIKLARIMIZ TAMAM

Başkan Şenlikoğlu; “Kış için bütün hazırlıklarımızı tamamladık. Belediye ekiplerimiz vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak için 7 gün 24 saat görev yapacak şekilde hazır” dedi.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu,kar ve yağışa karşı her türlü tedbirin alındığını söyledi.

Şenlikoğlu’nun talimatıyla harekete geçen ekipler, 30 adet iş makinesi, 150 ton tuz, 60 ton solüsyon ve 270 saha personeli ile karla mücadele çalışmasına hazır hale getirildi.

Yapılan açıklamada”Giresun Belediyesi olası kar yağışında yolların açık tutulması ve vatandaşların mağduriyet yaşamaması için karla mücadele hazırlıklarını tamamladı.

Araç trafiğinin ve günlük yaşamın olumsuz etkilenmemesine karşı greyderler, traktör kepçeler, tuzlama araçları, tuz yükleyiciler ve süpürge araçlarını hazır bulunduran Giresun Belediyesi, etkili bir çalışmayla kış sınavından başarılı şekilde geçmeyi hedefliyor.

Hazırlıklar kapsamında, Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personellerinden oluşan karla mücadele ekipleri teyakkuzda bekliyor. Ekipler, zorlu kış şartları öncesi kar yağışının sıkıntılara yol açmaması için şehrin yol ve kaldırımlarını daha güvenli hale getirmek amacıyla tüm planlamalarını yaptı.”denildi

Şenlikoğlu, kış mevsimi boyunca şehir hayatının olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için mesai arkadaşlarıyla koordineli bir şekilde gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Başkan Şenlikoğlu, “Aldığımız önlemler vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için alınan tedbirlerdir. Ani ve yoğun yağışlara karşı personellerimizin görevlendirmeleri tamamlandı. Ayrıca solüsyon ve tuzlama araçlarımız, yağışın yoğunluğuna göre şehrimizin genelinde her an görev yapmaya hazır hale getirildi. Halkımızın gönlü rahat olsun. Giresun Belediyesi yaşanabilecek her türlü olumsuzluğa karşı 7 gün 24 saat göreve hazırdır” ifadelerini kullandı.

Haber: Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?