SERDENGEÇTİ KOLTUĞUNU ÖZDEMİR’E DEVRETTİ

SERDENGEÇTİ KOLTUĞUNU ÖZDEMİR’E DEVRETTİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dün törenlerle kutlandı.Giresun’daki törenlerde oldukça etkileyici enstantaneler yaşandı.

Vali Mehmet Fatih Serdengeçti, koltuğunu Emir Han Özdemir’e bırakarak dikkat çekti.

Serdengeçti Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 104’üncü yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak amacıyla makamını temsili olarak Yeşilgiresun İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Emir Haktan Özdemir’e devretti.

Vali Serdengeçti, 22 Nisan Pazartesi günü; İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ve beraberindeki Yeşilgiresun İlkokulu Müdürü Yusuf Durhan, Müdür Yardımcısı Burcu Tomak, Aksu 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Arzu Pusti Tomakin ile 4.sınıf öğrencileri Emir Haktan Özdemir ve Zeynep Erva Aras’ı makamında kabul etti.

Öğrencilerle samimi bir sohbet gerçekleştiren Vali Serdengeçti, onların gelecek planlarına dair sorular sordu. Öğrencilerden Emir Haktan Özdemir’in doktor olmak istediğini, Zeynep Erva Aras’ın ise hâkimlik hayali bulunduğunu öğrendi.

Vali Serdengeçti, öğrencilerin ailelerine selamlarını ileterek her bir öğrencinin eğitim-öğretim sürecinde olduğu kadar kişisel gelişimine, iyi ve erdemli birer insan olarak yetiştirilmesine de önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

Daha sonra, Valilik Makamını Temsili Vali Emir Haktan Özdemir’e devretti.

Temsili Vali Emir Haktan Özdemir, ilk olarak Giresun’un eski ismi olan “Kerasus”un kiraz vatanı anlamına geldiğini hatırlatarak, şehrin tanıtımı adına bir kiraz bahçesi oluşturulması için Tarım ve Orman İl Müdürü ile iletişime geçti.

Ardından, kendi okuluyla ilgili sportif faaliyetler konusunda Gençlik ve Spor İl Müdürü ile görüşerek çeşitli taleplerde bulundu.

Emir Haktan Özdemir’in Valilik Makamını en iyi şekilde temsil ettiğini, çocuklarımıza güvendiğini, geleceğe dair büyük hedefleri olan Emir Haktan Özdemir’e makamını teslim etmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Vali Serdengeçti, öğrencilerin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarını kutladı.

Vali Serdengeçti, geleceğimizin teminatı olan öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyerek çeşitli hediyeler verdi.Haber:Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?