ŞENLİKOĞLU’NDAN GALERİCİLER SİTESİ MÜJDESİ

ŞENLİKOĞLU’NDAN GALERİCİLER SİTESİ MÜJDESİ

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu Galericiler sitesi projesinin son aşamaya geldiğini söyledi

Proje kapsamında, 160 bin metreküp çöpün kaldırılması sonucu 32 bin metrekarelik bir alana uygulanan Doğu Park ve Galericiler Sitesi (Açık Spor Kompleksi Rekreasyonu Alanı Düzenlemesi) projesinde sona geliniyor.

Projenin tamamlanma durumu fiziki olarak yüzde 90’ı aşarken, projede galerici dükkanları ve spor sahalarının yapım çalışmaları tamamlandı. Şu anda çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları yürütülüyor.

Belediye’den yapılan açıklamada, “Bugünkü değeri 100 Milyon TL olarak karşımıza çıkan projede; 20 bin metrekare yeşil alan, 9.820 metrekare peyzaj alanı, 3.740 metre yürüyüş yolu, 3.500 metrekare kapalı alanda 45 adet galerici dükkanı, ATM, zabıta noktası, futbol sahaları, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis kortu, kafeterya, açık ve kapalı bekleme alanları, soyunma odaları ve görevli odaları yer alıyor.

Şehir için yeni bir yaşam alanı olarak değerlendirilen proje Gedikkaya Mahallesi ve çevresi için de sosyoekonomik yaşama katkı verecek. “denildi.

Başkan Şenlikoğlu ise: “Bu çok önemli projemizi de inşallah yakın zamanda Giresun’umuzun hizmetine sunacağız. Biz bu şehri hizmete doyurmaya kaderini değiştirme hedefiyle gecemizi gündüzümüze katıyoruz. İlk görev süremiz tamamlanıyor ve Giresun’un birçok yönden değiştiğini herkes görüyor. Bu da bizi hem mutlu ediyor hem de motivasyonumuzu artırıyor. Biz bu şehri hak ettiği hizmetlerle buluşturmaya ve daha da yaşanabilir bir şehir yapmaya kararlıyız.” Dedi.

Haber: Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?