UZUNALİOĞLU: HER SEÇİM ÖNCESİ KORKU VE KAOS ORTAMI VAR…

UZUNALİOĞLU: HER SEÇİM ÖNCESİ KORKU VE KAOS ORTAMI VAR…

CHP Giresun İl Başkanı Av.Gültekin Uzunalioğlu her seçim öncesi kaos ortamı yaşandığını ifade ederek yetkilileri uyardı.

Uzunalioğlu” Seçimler yaklaşırken iktidar kavga, korku ve kaostan ortamı yaratmaya çalışmaktadır. Artık kavgacı siyasetten, gerilimden ve kötü söylemlerden bıkan milletimiz, bunların hiçbirisine prim vermeyecektir. İlk genel seçimde AKP’yi iktidardan gönderecektir. “dedi

Uzunalioğlu “Siyasi iktidarın saldırgan ve kavgacı  bir kampanya yürüteceğinin sinyalini vermektedir.

AKP Genel Başkanı Sayın Erdoğan partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmanın büyük bölümünü muhalefet liderlerine yönelik ağır hakaret içeren sözlere ayırırken, atadığı bakanlar da aynı zihniyeti bütçe görüşmelerinde sergilemiştir.

Özellikle Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki 2023 Bütçe Yasası görüşmelerinde atanmış bakanların hesap vermek ve bütçenin gerekçelerini açıklamak yerine seçilmiş milletvekillerine yönelik tavrı, tehdit ve hakaret söylemleri bunun göstergesidir.

Özellikle İçişleri Bakanlığı bütçesinde  hiç bir delil ileri sürmeden muhalefet liderlerini, muhalefet belediyelerini ve milletvekillerini teröristlikle, dosya açıklamakla, yargıyla, davalarla tehdit eden iktidarın dili, kavga, korku ve kaos ortamı yaratıp siyasi rant elde etmektedir.

Bu oyuna gelmeyeceğiz.

Artık kavgacı siyasetten, gerilimden ve kötü söylemlerden bıkan milletimiz, bunların hiçbirisine prim vermeyecektir. Halkın sağduyusu ve dirayeti kavgasız tartışma, birbirini dinleyip anlama, barış ve huzurla bir arada yaşama özlemi ağır basacaktır. Gerilim ve kaos stratejisi ile iktidarı sürdürme heveslerini ve planlarını boşa gidecektir.2023 yılında CHP iktidarında barış, özgürlük, huzur, refah içinde insanlarının mutlu olduğu Türkiye’de yaşayacağız.”dedi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?