AK PARTİ’DEN, ŞENLİKOĞLU’NA TAM DESTEK

AK PARTİ’DEN, ŞENLİKOĞLU’NA TAM DESTEK

İl Başkanı Yılmaz yanına 2 milletvekilini alarak basınının karşısına çıktı ve önemli mesajlar verdi

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz; Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na sahip çıktı

Yılmaz ,Giresun Belediyesi’nin borcu ile ilgili yapılan eleştirilerin doğru olmadığını dile getirdi

Yılmaz, “Şehrimizin her talebi ve gündemi bizim için çok önemli” diye konuştu

AK Parti Giresun İl Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, AK Parti Giresun Milletvekilleri Prof. Dr. Nazım Elmas ve Ali Temür, İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Aydın ve İl Gençlik Kolları Başkanı E.Betül Akılmak ile birlikte AK Parti İl Başkanlığı’nda yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya gelerek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Giresun’un Haziran ve Temmuz aylarında ciddi bir sel afetiyle boğuştuğunu kaydeden Yılmaz, “Şehrimizde Haziran ve Temmuz aylarında tekrar bir afet yaşadık. Bu kapsamda öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı arkadaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Maalesef Giresun merkez Duroğlu, Piraziz, Keşap, Yağlıdere, Bulancak ve 188 köyümüzde ciddi tahribatlar oluştu.  Bununla ilgili devletimiz, Özel İdaremiz ve Valiliğimiz yaraların sarılması için ilk müdahaleleri yapmıştır. İl başkanlığımız ve Milletvekillerimiz ilk gün itibariyle de afetin yaralarının hızlıca sarılması için konunun takipçisi olmuştur.  Sel tahribatının yaklaşık maliyeti 350 Milyon TL’dir. Tüm ilçelerimize ve köylerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yapılacak işlerin başında 188 köyümüzde dezenformasyon yaşayan istinat duvarı, altyapı ve üstyapı, menfez ve yollar vardır. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızla birlikte buraları tespit ettik. Milletvekillerimizle beraber, İçişleri Bakanımıza da bu konuyu arz ettik. Acil yardım ödeneği kapsamında bir kısım ödenek gelmiştir ve Özel İdaremiz tarafından bu sorunların 5-6 ay içerisinde bitecek şekilde ortadan kaldırılması için ihale hazırlıklarına başlamıştır.” dedi.

Yağlıdere Üçtepe mevkiindeki tesisin yeniden faaliyete geçmesini arzu ettiklerini kaydeden Yılmaz, “Üzülerek ifade ediyorum, Yağlıdere Üçtepe’de bir tesisimiz zarar görmüştü ve bir işçimiz hayatını kaybetmişti. Bir kez daha vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Tesis aktif bir tesisti, Giresun’umuzu değeriydi. Bir takım talepler var, değerlendirmeler var. Bu konunun da takipçisiyiz. AFAD koordinasyonunda gerekli incelemeler yapılıyor, eksiklerin giderilmesi için çaba gösteriliyor. Adli vaka elbette, ortada iş kazası var. Konunun takipçisi olduğumuzu söyleyebilirim.” diye konuştu.

Fındık fiyatının kısa bir süre sonra açıklanacağını belirten Yılmaz, “Öncelikle tüm hemşehrilerime bereketli mahsuller diliyorum. İnşallah herkesin istediği bir fiyatın açıklanması yönünde de Fındık Çalışma Grubu’nu çalışmalarını tamamlandı. Önümüzdeki günlerde de fiyatın açıklanacağını bekliyoruz. Bu konuda hassasiyet gösteren Giresun Milletvekillerimiz Nazım Elmas ve Ali Temür’e de teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Giresun Belediyesi’nin Giresun’a 2 Milyar TL’yi aşkın bir yatırım yaptığını ifade eden Yılmaz, “Giresun Belediyemizle alakalı da gündemde borç haberleri yazılıyor ve konuyla alakalı bir taraftan siyaset yapılmaya çalışılıyor. Giresun Belediyesi bugün 2 Milyar TL’ye aşkın bir yatırım yapmıştır. Başta Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyorum. Aytekin Başkanımızla beraber şehrimizde gözle görülür şeyler yaptık. Bazı konular da görecelidir. Kamuoyunda da takdir alıyoruz. Bu kadar çalışan bir belediyenin de borcunun olması normaldir. Her şirkette olduğu gibi Belediyemizde de borç olması normaldir. Bir öncekiyle veya sonrasıyla mukayese edilmesi gerekir. Aytekin başkan göreve geldiğinde Giresun Belediyesi’nin bütçesinin iki kadar borcu vardı. Giresun Belediyesi’nin bütçesi 10 Milyon ise 20 Milyon borcu vardı. Bütçesinin iki kadar bir borcu olan belediyemiz varken şuan bütçesinin yüzde 50’si kadar borcu olan bir belediye var. Bunun karşılığında da 2 Milyar TL’yi aşkın bir yatırım yapılmıştır. Bu konuyla alakalı da belediye başkanımız açıklama yapacaktır.” şeklinde konuştu.

“Katı Atık Birliği tesisinin ruhsatının iptali ve kapatılmasıyla ilgili kamuoyunda bir spekülasyonlar var.” diyen İl Başkanı Yılmaz, “Bu tesis Karadeniz’in en iyi tesislerinden bir tanesi. Tesis son üç senedir atıktan elektrik üretebilen, ürettiği elektrikle de belediyelere katkı sağlayan bir tesistir. Bu konuyla ilgili hukuki süreç devam ediyor tabi. Özel İdaremizin müracaatlarıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği tarafından yeni bir ÇED raporu alınmış, tesis faaliyete geçmiştir. Lütfen bunun üzerinden siyaset yapmayın. AK Parti, MHP ve CHP’li belediyelerin de çöpleri buraya gitmektedir. Önümüzdeki süreçte yeni bir katı atık birliğinin oluşması ve yerinin belli olması gerekiyor. Şuan mevcuttaki lot alanını süresi dolacak. Bu konuda da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımızın çalışmalarının olduğu biliyoruz. Bu tesis aktif olarak elektrik üretebilmesi için 30 Milyon TL yeni bir yatırım yapıldığının da bilinmesini istiyorum. Çavuşlu’nun da içme suyuyla alakalı haklı talepleri var. Başka sebeplerden dolayı içme suyu talebi gerçekleşmemiş. Şuan Erzurum DSİ’den iş makineleri geliyor. Sondaj çalışmaları başlayacak.” dedi.

Sanayi sitesinde yaşanan olaylara da değinen Yılmaz, Giresunlu esnafların her zaman yanında olduklarını belirterek, “Geçtiğimiz birkaç gün içerisinde Sanayi Sitemizde Giresunlu bir hemşehrimizle mülteci bir vatandaşımızın trafikteki tartışmaları kavgaya dönüşmüştür. İlimizde böyle bir olayın yaşanması bizi üzdü. Hemşehrimize ve esnafımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Konu hem bizim, hem emniyetin hem de Valiliğimizin takibinde. Giresun Milliyetçi bir şehir. Biz her zaman esnafımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Biraz sağduyu istiyoruz. Bu konuda da bütün takiplerimizi yaptığımızı söyleyebilirim.” diye konuştu.

Şehir girişi köprülü kavşak projesi ile alakalı da son durumu paylaşan Yılmaz, “Şehir girişiyle alakalı ihale yapılmıştı. İhalenin ortalama yapım rakamları vardır. Fakat yakın rakama iki firma yakın olduğu için firmalar itirazlarda bulundu. O firmaların itirazını karayolları değerlendirecek ve konu kamu ihale kurumuna yansıtılacak ve 15 güne kadar da bu işin neticelendirilmesini bekliyoruz. Ekstradan da soran oluyor. Liman kavşağında İPA3 kapsamında atıksu ile de çakıştırılıyor.” İfadelerini kullandı.

Yılmaz, Eğribel tünelinin 15 gün içerisinde tam kapasite hizmet vereceğini belirterek, “Eğribel Tüneli ile alakalı da değerlendirmeler var. Yapıldığında Türkiye’nin en uzun tüneli iken şuan en uzun üçüncü tüneli. Burada emeği geçen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımıza ve herkese teşekkür ediyorum. Burada sinyalizasyon, havalandırma ve ışıklandırma çalışmaları yapılıyor. Bir 15 gün içerisinde bu çalışmalar bitecek. Yaz mevsimi olduğu için bu dönemde yapıldı. İnşallah Ağustos 15 itibariyle tünellerimiz vatandaşlarımıza hizmet verecek.” dedi.

Yılmaz, Espiye teşkilatından sadece bir üyenin istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi’ne geçtiğinin altını çizerek, “Yine basında ortaya çıkan AK Parti’den 70 kişilik bir grubun MHP’ye geçtiği haberi çıktı. Espiye İlçe Başkanımızı aradım, üye kayıt listesine baktı… Bir üyemizin eksildiğini gördük. Bizde daha önceden belediye başkanlığı yardımcılığı yapmış, daha sonradan MHP’ye geçmiş bir arkadaşımız. MHP İl Başkanımızla bu konuyu değerlendirdik ve doğru olmadığını ifade etti. Kendileri de sosyal medya hesaplarından konunun böyle olmadığını ifade ettiler.” İfadelerini kullandı.

TEKNOPARK’ın açılışını kısa bir süre sonra yapacaklarının müjdesi veren İl Başkanı Yılmaz, “İlimizdeki en büyük yatırımlardan biri olan ve gelecek zamanda ülkemizi ileriye taşıyacak TEKNOPARK’ın kısa bir süre sonra açılışını gerçekleştireceğiz. İnşallah açılışımızı da hemşehrimiz Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mehmet Fatih Kacır’a yaptırmayı istiyoruz. Kuruluşundan bu güne emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Giresunspor’a da Bodrumspor maçında başarılar dileyen Yılmaz, her zaman Giresunspor’un yanında olduklarını belirterek, “Giresunspor’umuzu Milletvekillerimizle birlikte ziyaret edeceğiz. Hem şahsım hem de Giresun Milletvekillerimizle birlikte Giresunspor’umuza yardımcı olduk, olmaya da devam edeceğiz. Bu kapsamda da henüz netleşti mi bilmiyorum ama İstanbul’da da Giresunlu hemşehrilerimizle birlikte olacağız.” Şeklinde konuştu.

Yılmaz son olarak, “İlimize kazandırdığımız tüm projelerin destekçisi olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, bakanlarımıza ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Haber: Hakan Çelebi

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?