BAŞKAN ŞENLİKOĞLU: İSTİKLAL MARŞIMIZ MİLLİ ŞUURU YANSITIYOR

BAŞKAN ŞENLİKOĞLU: İSTİKLAL MARŞIMIZ MİLLİ ŞUURU YANSITIYOR

İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, İstiklal Marşı’nın mili şuur, birlik ve beraberlik duygularının en güzel şekilde yansıttığını söyledi.

İstiklal Marşı’nın anlamının hiçbir zaman göz ardı edilemeyeceğini vurgulayan Başkan Şenlikoğlu: “İstiklal Marşı’nın ifade ettiği manayı anlamak için vatanın o günkü halini bilmek ve vicdanlarda hissetmek gerekir.” diyerek şöyle devam etti:

“Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, milletine inanan, milletini seven, milletimizin ebediyete kadar hür ve bağımsız olarak yaşamasını isteyen, bu aziz millete yapılacak her türlü hizmetin karşılıksız olarak yapılmasını gerektiğini en açık şekilde ortaya koyan, bütün bunlar için büyük gayret gösteren, büyük şair, yazar, fikir ve eylem adamıdır. 

‘Korkma’, diye başlayan ve ‘Hakkıdır Hakk’a tapan Milletimin İstiklal’ diyerek son noktayı koyan Mehmet Akif Ersoy, tarihin her döneminde birlik ve beraberliğinden ödün vermeden bağımsızlığına yönelik tehditlere karşı koyan Türk Milleti’nin, o günkü durumundan ziyade gelecekteki yani bugünkü durumunu ortaya koymuştur. Türk Milleti hiçbir zaman korkmamış, vatanını cennet bilmiş, nice canlar uğruna kazanılan topraklarda ezan sesini hiçbir zaman dindirmemiştir. Karakterinde özgürlük ve bağımsızlık olan bu millet, varlığını sonsuza kadar tam bağımsız olarak sürdürecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal Marşı’mızın kabulünün 100. yıldönümünü kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere,  ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın!’ diyen milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u ve tüm kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar