RECEP ŞAHAN
RECEP ŞAHAN
rsahan@giresungundem.com
BOYKOT MESELESİ
  • 0
  • 645
  • 14 Kasım 2023 Salı
  • +
  • -

Kim ne derse desin ben şu boykot meselesini önemsiyorum. Her şeyden evvel boykot bir duruştur, durduğun yeri belli etmektir. “Ben neyim ki tek başıma ne yapabilirim ki?” dememek lazım. Karınca misali İbrahim’in ateşine su taşıma yolunda olmak lazım. Menzile varamasan da safın belli olur.

Evet dostlar terör devleti, korsan devlet İsrail bir ayı aşkındır Filistin’i yakıp yıkıyor. Taş üstünde taş bırakmıyor. Kadın çocuk demeden katlediyor. Bu satırları yazdığımız saatlerde zalim katil İsrail’in Gazze’de  katlettiği Müslüman sayısı 11 bini geçmişti. Bunlardan en az 6 bini çocuk.

Bütün bunlar uygar dünyanın gözü önünde yaşanıyor. 2015’te Parist’e meydana gelen ve sadece 20 kişinin öldüğü terör saldırısı sonucu dünya liderleri kol kola girerek Paris’te yürümüşlerdi. Bakın Filistin’de 35 günde 11 bin  masumu öldürdü terörist İsrail. Hani nerde bu kelli felli liderlerimiz. Nerede demokrasi, nerede insan hakları?!.  Batının gerçek yüzü bu işte.  Ölen Müslüman ise ses çıkmaz. Kınayamazlar bile. BM neye yarar bilen var mı? Ölü saymak istatistik yayınlamaktan başka neye yarar?

Diğer taraftan devletler bazında derin bir sessizlik olsa da halklar sokaklarda Filistin’e Özgürlük pankartları ile yürüyorlar. İfade özgürlüğü mavalları okuyan batıda Filistin bayrağı açıp yürümek bile suç haline geldi. Aynı batı Kur’an yakma eylemine  “ifade hürriyeti” diyerek ses çıkarmamıştı. Yahudi dünyayı o derece kuşatmış ki sözde islam ülkelerinde dahi bir korkaklık var. Aman İsrail gücenmesin durumu yani. Suudi Arabistan’da bir imamın minberde İsrail aleyhine konuştuğu için tutuklandığına dair haberler okuduk. Garib bir durun. Batı sokakları Filistin için dolup taşarken Suud gibi körfez Arap ülkeleri sokaklarında vur patlasın çal oynasın havası var.

Şimdi temel soru şu. İsrail’i kim nasıl durduracak. İsrail, “Kahrolsun İsrail” demeyle kahrolmuyor. İsrail’i güç durdurur. İsrail’i silah durdurur. Dünya sermayesi onların elinde.  Şimdi bize düşen bu aşamada İsrail/Yahudi menşeli  ürünleri boykot etmek. Ülkemizde de  faal olan birçok marka ürün doğrudan İsrail’e pay aktarıyor. Dolayısıyla aldığın her içecek veya eşyaya ödediğin paranın bir kısmı Gazze’ye bomba olarak yağarak kadın çocuk demeden Müslüman kanı akıtıyor. Seçici olmak lazım. Hiç bir şey yapamıyorsak bari marketlerde seçici olalım da kendi paramızla Müslüman katledilmesin. O ürünleri almazsan, o içecekleri içmezsen ölmezsin. Kaldı ki yerli muadilleri var. Bu arada Türkiye’de üretilen her ürün de yerli sayılmaz. Bilelim. Misal ünlü bir Yahudi sermayeli içecek Türkiye’de de üretiliyor. Yani İsrail malları dediğiniz şey İsrail , ABD ya da Avrupa’dan gelmiyor bize. Yahu ülkemde adında  “Hacı” olan marka dahi yahudi sermayeli.

Milyonlarca kredi kartı kullanıcısı var ülkemizde. Üzerlerinde MasterCard ya da Visa  yazar.  Bu ne denek çoğunuz bilmiyorduk. Şimdi öğrendik. Bu kartlar dünya çapında ödeme sistemleri. Sahibi gavur.  Meğer yapılan her alışverişte belli bir oranda para  ABD’ye yani Yahudi’ye  akıyormuş.

Bu arada bizim TROY(Türkiye’nin Ödeme Yöntemi) kartımız varmış. Çoğumuz bunu da yeni öğrendik. Merkez Bankası (%51 hisse)öncülüğünde 20 den fazla bankanın katılımı ile  2015’te kurulmuş ve 2016’da faaliyete geçmiş.  Bugünlerde millet boykot kampanyasına kredi kartları üzerinden de katılıyor. Yabancı kartları bırakıp Troy  karta geçiyor. Bugüne kadar Troy’a geçenlerin sayısı 20 milyona yaklaşmış. Ben de gittim bir katılım bankasından Troy kredi kartımı aldım. Bankada art yoğunluğu vardı. Görevli arkadaş yetiştiremiyoruz dedi. Müşterisi olduğum bir diğer katılım bankası henüz vermiyoruz çalışmalar tamamlanınca vereceğiz dedi ben de o bankayı bıraktım diğerine geçtim.

Diğer taraftan piyasalarda garip şeyler de oluyor okuduğumuz kadarıyla. Şimdi bu boykot mevzuu çıkınca malum ürünler fiyatları nerdeyse yarı yarıya aşağı çektiler. Tamam duyarlı Müslüman ona da aldanmaz ve almaz. Lakin beri taraftan bir çok market ya da ürün hiç makul bir sebep yokken fiyatları yukarı yönde fırlattılar. Böylece fırsatçılık yaptılar, kansızlık yaptılar. Yetkilileri göreve çağırıyoruz. Vatandaşı bunlara mahkum edemeyiz. Göz göre göre soygunlarına razı olunmamalı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM